ناقلاها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زهره مقدمی
نویسندگان

علائم گرما زدگی و جلوگیری از آن با 7 روش سنتی

گرما زدگی هنگامی اتفاق می افتد که دمای بدن بیشتر از 40 درجه سانتی گراد باشد و بدن نتواند در برابر گرمای شدید مقاومت کند و دچار گرمازدگی شود.گرمازدگی در افراد به علت قرار گرفتن در هوای گرم یا تولید زیاد گرما در بدن اتفاق می افتد .درمان گرمازدگی برای جلوگیری از آسیب های جدی و مرگ بسیار ضروری است. در این مطلب شما را با علت گرمازدگی و انواع و درمان های فوری آن آشنا می کنیم پس با ما همراه شوید .

گرمازدگی چیست و راه های درمان و پیشگیری از آن کدام است

گرمازدگی

علائم ، انواع و تشخیص گرمازدگی

انواع گرمازدگی

آسیب های ناشی از گرمازدگی به تناسب شدت آن به سه دسته تقسیم می شوند :

1.گرمازدگی خفیف : در این حالت بدن بشدت عرق کرده و حجم خون کاهش می یابد.

2.گرمازدگی متوسط 

3. گرمازدگی شدید: این حالت بسیار خطرناک بوده و خطر مرگ را نیز میتواند در پی داشته باشد. در این حالت حرارت مرکزی بدن از 40٫5 درجه سلسیوس فراتر میرود. در این وضعیت اغلب ارگانهای بدن در معرض آسیب بافتی قرار میگیرند. گرمازدگی شدید یک وضعیت اورژانس بوده و دمای بدن فرد گرمازده باید سریعا کاهش یابد. عدم درمان گرمازدگی شدید به تشنج، کما و مرگ منجر خواهد شد. گرمازدگی شدید علاوه بر اثرات سوء آن بروی سیستم عصبی همچنین کبد، کلیه ها، قلب و عضلات را نیز در معرض آسیب قرار می دهد .

گرمازدگی چیست

چند نوع گرمازدگی وجود دارد

علائم گرمازدگی

بدن انسان در مقابل گرما مکانیسم های طبیعی از خود نشان می دهد که عرق کردن و تنفس نمونه ای از آن می باشند اما اگر گرمای محیط زیاد باشد و فرد دچار گرمازدگی شود عرق تبخیر میشود و بدن را گرم می کند بنابراین فشار خون نیز پایین می آید و عرق کردن محدود گردد .

گرمازدگی همچنین دارای علائم متفاوتی است که شایع ترین آنها عبارتند از :

پوست خشک و داغ – عدم تعریق – پوست ابتدا قرمز شده و سپس رنگ پریده یا کبود می شود – تنفس کوتاه و سریع – نبض سریع و ضعیف – افزایش دمای بدن به بیش از 40 درجه – سردردگرفتگی عضلات – گشادی مردمک چشم

علائم گرمازدگی

گرما زدگی چه علائمی دارد

برخی از علائم قبل از دچار شدن به گرمازدگی اتفاق می افتد که این علائم عبارتند از :

ضعف و خستگی – کشیدگی و درد عضلات – استفراغ و تهوع – پوست رنگ پریده و چسبناک– دمای طبیعی بدن – گرفتگی عضلاتسرگیجه – ضعف و غش – ادرار زرد تیره یا نارنجی – سردرد و اسهال است .

فرد گرمازده واکنش های روحی و روانی فراوانی از خود بروز می دهد که این علائم عبارتند از :

زدن سخنان بی ربط ، گیجی ، رفتار پرخاشگر، آشفتگی و هیجان، توهم– بی حالی ، رخوت و بی حسی ( واکنش های بدن بیش از حد آرام و آهسته می شود ) و تشنج است .

تشخیص گرمازدگی

تشخیص گرما زدگی

پزشکان چگونه گرما زدگی را تشخیص می دهند

پزشکان می توانند گرمازدگی را از ظاهر و میزان فشار خون و دمای بدن تشخیص دهند و برای بررسی بهتر از دماسنج های مقعدی استفاده کنند با این حال برخی از مواقع پزشکان برای تشخیص گرما زدگی از سایر بیماری ها آزمایش هایی برای بیمار تجویز میکنند که آزمایش خون و ادرار نمونه ای از این آزمایشات هستند .

سنکوپ گرمازدگی

سنکوپ در علم پزشکی اصطلاحی است که به از حال رفتن و غش کردن فرد گفته می شود و زمانی اتفاق می افتد که مغز برای مدت کوتاهی خون دریافت نمی کند. سنکوپ گرمایی به علت حبس در یک محیط گرم اتفاق می افتد و در آن فشار خون کاهش می یابد.افراد قبل از سنکوپ گرمایی ابتدا سرگیجه می گیرند و ممکن است حس غش کردن به آنان دست دهد که در این شرایط لازم است آرامش خود را حفظ کنید و خودتان را خنک کنید.بهترین گزینه در مواجهه با گرما زدگی استفاده از آب می باشد، شما می توانید به جای آب از مایعات حاوی الکترولیت نیز استفاده کنید .

گرفتگی عضلانی ناشی از گرما

این اختلال در اثر تعریق شدید در زمان ورزش و فعالیت بدنی اتفاق می افتد. در این حالت عضلات شکم بازوها و پاها دچار گرفتگی می شوند. برای درمان گرفتگی عضلات می توان مقدار کافی مایعات همراه با الکترولیت نوشید و همچنین می توان ورزش را متوقف کرد و در جای خنک به استراحت پرداخت .

رفع گرمازدگی

گرمازدگی چگونه اتفاق می افتد

ورم گرمایی

اگر در محیط های گرم به مدت طولانی بنشینیم یا بایستیم دست ها، پایین پاها و مچ پا دچار تورم می شود که به آن ورم کردن گرمایی میگویند .علت این تورم تجمع مایع در اندام های بدن است که می توان آن را با خنک کردن بدن،قرار دادن پاها در بالا و نوشیدن آب و الکترولیت کافی درمان کرد .

عرق سوز

عرق سوز به علت انسداد غدد عرق در پوست ایجاد می شود هنگامی که به مدت طولانی در معرض گرما قرار میگیریم تاول های کوچک قرمز رنگی در سطح پوست ایجاد می شود که اگر پوست بلافاصله خنک نشود ممکن است عفونت ایجاد شود. برای درمان عرق سوز کافی است بدن خود را خنک کنید و مرتب لباسهای خود را در محیط های گرم تعویض کنیدو پوست بدن خود را با مرطوب کننده ها آبرسانی کنید و سعی کنید در هوای خنک قرار بگیرید .

 عرق سوز شدن

علت عرق سوز شدن در گرما و راه درمان آن

عوارض گرما و گرمازدگی برای قلب

تعریق بیش از حد در محیط های گرم باعث کمبود آب بدن می شود که این کمبودها منجر به کارکرد بیشتر قلب برای خون رسانی بیشتر به پوست می شود تا بتواند پوست را خنک کند این عملکرد سریع و قوی قلب سبب ایجاد فشار به قلب میشود و برای قلب مضر می باشد .

چه کسانی دچار گرمازدگی می شوند

فعالیت شدید بدنی در هوای گرم علاوه بر افزایش دمای بدن منجر به از دست رفتن مایعات نیز می شود بنابراین افرادی که در معرض مستقیم نور آفتاب هستند و یا در محیط های گرم کار و فعالیت می کنند بیشتر دچار گرمازدگی می شوند مانند کارگران ساختمانی، کشاورزان، آتش نشان ها

گرمازدگی

کارگران ساختمانی بیشترین افراد در معرض گرمازدگی 

شرایط بدنی و داشتن بیماری های خاص نیز خطر گرمازدگی را افزایش می دهد .برخی از داروها و رژیم های غذایی نیز می توانند ابتلا به گرمازدگی را سرعت بخشند و فرد را دچار این عارضه کنند.این داروها عبارتند از :داروهای ادرار آور و داروهای مربوط به قلب و فشار خون و رژیم غذایی کم سدیم

افراد مسن و کودکان سریعتر از بقیه افراد به گرمازدگی دچار می شوند زیرا بسیاری از کودکان بدون وقفه در محیط گرم به بازی می پردازند و برخی از افراد مسن که به افزایش دمای محیط حساس و آگاه نیستند و در محیط گرم بدون پنکه یا کولر زندگی می کنند نیز دچار گرمازدگی می شوند .

تفاوت تب و گرمازدگی

دمای معمولی بدن حدود 37 درجه سانتی گراد است که تنظیم این دما در بدن بر عهده قسمتی از مغز به نام هیپوتالاموس است .تب واکنش سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن بیماری یا ویروس و باکتری می باشد،وقتی ویروس یا باکتری به بدن وارد می شود، هیپوتالاموس دمای بدن را افزایش میدهد تا بدن بتواند این ویروس یا باکتری را از بین ببرد، سپس هیپوتالاموس با از بین رفتن عفونت دمای بدن را به حالت عادی برمی گرداند .در تب مسکن هایی مانند استامینوفن استفاده می شود اما این دارو در گرمازدگی اثر گذار نمی باشد و درمان گرمازدگی عموماً آبرسانی به بدن و خنک کردن بدن است .

پیشگیری از گرمازدگی

پیشگیری از گرما زدگی

چگونه از گرما زدگی جلوگیری کنیم

برای پیشگیری از گرمازدگی لازم است خطرات قرار گرفتن در محیط های گرم و کار در شرایط گرم را بدانید و موارد زیر را رعایت کنید این موارد عبارتند از :

 • در هوای گرم از خانه خارج نشوید و در سایه یا محیط خنک استراحت کنید .
 • در هوای گرم و آفتابی لباسهای سبک یا رنگ روشن بپوشید .
 • در مواقع کار در دمای بالا آب یا نوشیدنی های حاوی الکترولیت را هر 15 دقیقه یکباربنوشید .
 • در هوای خیلی گرم به سالن یا محیط عمومی خنک بروید .

در هوای گرم به چه چیزهایی نیاز دارید

 • مقدار کافی آب برای نوشیدن و خنک کردن پوست
 • کلاه لبه دار برای جلوگیری از آفتاب و لباس های نخی و خنک
 • کرم ضد آفتاب با درجه محافظ SPF سی به بالا
 • عینک آفتابی400 UV که از چشم ها در مقابل پرتو فرابنفش محافظت کند .

مقابله با گرما زدگی

وسایل مورد نیاز در هوای گرم

هنگام مقابله با افراد گرمازده چه کنیم 

اقدامات زیر در بهبود گرمازدگی افراد می توانند تاثیرگذار باشد .

 • انتقال فرد به مکانی خنک
 • مصرف مایعات کافی و خنک
 • اجتناب از مصرف مایعات کافئین دار، نوشابه ، قهوه و مواد الکلی که باعث افزایش تشنگی و کم آبی بدن می شوند .
 • ریختن آب خنک بر روی بدن که باعث کاهش دمای بدن می شود
 • گذاشتن پارچه خیس و مرطوب روی صورت و دست و پای فرد گرمازده
 • در آوردن لباس های فرد گرمازده
 • پراکنده کردن جمعیت از اطراف فرد گرمازده و اطمینان از وجود هوای کافی برای تنفس او

درمان گرما زدگی

چگونه گرما زدگی را درمان کنیم

نکته:

 • هنگام گرمازدگی از گرفتن دوش آب سرد به جهت ایجاد شوک اجتناب کنید.
 • هنگام گرمازدگی از قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر به دلیل ایجاد عفونت های تنفسی اجتناب کنید .
 • هنگام گرمازدگی از نوشیدن سریع مایعات بسیار سرد به جهت به هم خوردن وضعیت سیستم ایمنی و گوارشی بدن خودداری کنید .
 • فرد گرمازده باید به تدریج و آهسته مایعات خنک را بنوشد تا معده وی دچار تحریک و درد نشود.
 • با استفاده از حوله خنک در بدن فرد گرمازده، وی را به حالت طبیعی بازگردانید .
 • میوه هایی مانند آلبالو، خیار و هندوانه نقش بسزایی در تنظیم درجه حرارت بدن دارند .

مصرف دارو ها چه اثری بر گرمازدگی دارد

مصرف داروهای خاص در افراد سبب کم آبی بدن این افراد می گردد .

درمان سریع گرما زدگی

روش های درمان سریع گرما زدگی

دیورتیک ها: داروهایی هستند که باعث حساسیت بیشتر نسبت به گرما در فرد می شوند.

آنتی بیوتیک ها :یکی از داروهایی هستند که پوست را نسبت به آفتاب حساس می کنند و افرادی که از این دارو استفاده می کنند را بیشتر در معرض آفتاب سوختگی قرار می دهند.

بهترین روش های مقابله با گرما زدگی در طب سنتی

رفع گرما زدگی

رفع گرما زدگی با عناب

درمان گرمازدگی با عناب و شکر

عناب از مفید ترین مواد خوراکی برای درمان گرما زدگی است. دم کرده عناب و زرشک با کمی شکر بهترین داروبرای رفع گرما زدگی است و یا اینکه عناب را در آب بجوشانید و با کمی شکر بعد از خنک شدن میل کنید. خوردنی هایی که طبع سرد و تر دارند مانند گل بنفشه، خاکشیر ، هندوانه و تخم خیارین ( خیار ، کدو، هندوانه و خربزه نیز برای رفع گرمازدگی مفید است.

خاکشیر یخ زده و شربت آب لیمو بهترین مواد خوراکی برای رفع گرمازدگی

 رفع گرمازدگی

شربت خاکشیر نوشیدنی پر طرفدار در هوای گرم

شربت خاکشیر معجونی بی نظیر برای فصل تابستان است . برای جلوگیری از گرمازدگی این شربت را در خانه تهیه کنید و میل بفرمایید ،برای تاثیر خنکی خاکشیر باید به شکل یخ زده یا همراه خرده یخ مصرف شود، در غیر این صورت ملین و اسهال آور است .شربت آب لیمو نیزیکی از بهترین شربت ها برای رفع گرما زدگی است ، این شربت به علت داشتن ویتامین C در روزهای گرم و آلوده بسیار پرطرفدار است.

تـخـم شـربـت موثرترین راه درمان گرمازدگی

رفع عطش

با تخم شربتی عطش خود را در روزهای گرم رفع کنید

تخم شربت یا دانه گیاه ریحان که در شربت می ریزند و می نوشند برای رفع عطش بسیار موثر است . این دانه را در شربت می ریزند و پس از جذب آب این دانه به صورت ژله ای در می آید. تخم شربتی دارای خواص فراوان دیگری مانندرفع کننده التهابات دستگاه تناسلی و مجاری ادراردر طب سنتی می باشد.

بـه لیــمــو مفید ترین ماده برای رفع عطش و گرمازدگی

به لیمو گیاهی است که از برگ آن استفاده فراوانی می شود که یکی از این استفاده ها برای رفع عطش است . به لیمو در طب قدیم کاربرد هایی مانند آرام بخش، ضدتشنج، ادرارآور، رفع کننده سرگیجه و تپش قلب داشته است.

رفع گرمازدگی با هندوانه

درمان گرما زدگی

هندوانه میوه خنک و عالی برای رفع گرما زدگی

هندوانه یک میوه آبدار تابستانی پر طرفدار در روزهای گرم سال است . این میوه آبدار، خنک کننده، آرام بخش و مسکن التهابات درونی است که برای رفع گرمازدگی و تشنگی بسیار مفید است. افراد گرم مزاج بهتر است از این میوه که دارای طبیعت سرد و تر است ، استفاده کنند و با مصرف آن از گرمازدگی پیشگیری کنند . برای رفع حرارت بدن و تشنگی می توان ازپوست هندوانه به صورت مربا استفاده کرد.

رفع حرارت بدن با گلاب

رفع حرارت بدن

گلاب عالی ترین درمان برای گرما زدگی

نوشیدن گلاب خنک موجب تقویت بدن و رفع حرارت بدن می شود. یکی از روش ها برای معالجه افراد گرمازده خوراندن گلاب به همراه یخ به آن هاست ، گلاب به این افراد به قدری باید خورانده شود که باعث استفراغ آن ها و خروج صفرا از بدن این افراد شود.گلاب علاوه بر این مزایا ، مزایای دیگری نیز در طب سنتی دارد ، بوییدن گلاب سبب تقویت قلب و رفع بیهوشی و تقویت حواس باطنی می شود.

روش های پیشگیری و درمان گرما زدگی با چند راهکار خانگی

انواع و علائم گرمازدگی و درمان آن در طب سنتینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 29 اسفند 1393

استفاده از وسایل های زیبا و مناسب تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون اتاق پذیرایی دارد. یکی از بهترین وسایل های که میتوانید از آن برای تزئین دکوراسیون اتاق پذیرایی خود استفاده کنید تابلو است. استفاده از تابلو های شیک و زیبا با عنوان های متفاوت مانند تابلوی گل و یا شعر های زیبا در دیوار اتاق پذیرایی یکی از بهترین ایده ها برای تزئین دکوراسیون دیوار اتاق پذیرایی است. یکی از ایده های جذاب و جدید برای زیبایی دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده از تابلو های زیبا و هنری است که تکمیل کننده ی دکوراسیون داخلی است این بار به جای استفاده از تابلو های کوچک که تکمیل کننده  دکوراسیون هستند سعی میکنیم از تابلو های بزرگ و شیک استفاده کنیم که توجه بیشتری را به خود جلب میکنند و سایر وسایل منزل باید با تابلو هماهنگی پیدا کنند تا دیده شوند. روش هایی که در مدل ها به کار گرفته شده است بسیار هوشمندانه است زیرا تابلو ها انواع گوناگونی دارند مثلا برخی از تابلو ها بر اساس چینش و دکوراسیون منزل انتخاب میشوند و هماهنگی پیدا میکنند اما بعضی از تابلو ها رنگ های ترکیبی دارند وبا  هرگونه سلیقه و دکوراسیونی هماهنگی ایجاد میکنند استفاده از تابلوهای بزرگ در بسیاری از موارد میتواند تکمیل کننده دکوراسیون اتاق نشیمن باشد مثلا اگر فضا نسبت به وسایل و لوازم بیشتر باشد به طوری که تمام لوازم با فاصله از یک دیگر قرار داشته باشند  استفاده از یک تابلو بزرگ باعث میشود تا فضای اتاق پر شود و زیبایی بیشتری به آن میبخشد

با رعایت این نکات میتوانید بهترین تابلو برای دکوراسیون اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید:

برای اینکه تابلو زیبا و بهتر دیده شود و باعث زیبایی دکوراسیون اتاق پذیرایی شود باید نکات متفاوت و مهمی را رعایت کنید. اگر قصد دارید از تابلو ها در بالای مبلمان در اتاق پذیرایی استفاده کنید سعی کنید از تابلو های بزرگ دوتایی یا چهارتایی استفاده کنید. که زیبایی اتاق را بیشتر کند. اگر میخواهید چند تابلو را در کنار هم بر روی دیوار نصب کنید برای زیبایی و بهتر دیده شدن تابلو ها خوب است تابلو های تیره را در زیر تابلو های روشن قرار دهید بهتر است تابلو ها را پشت کاناپه اصلی نصب کنید  البته باید توجه کنید که عرض تابلو نباید بیشتر از کاناپه باشد برای بهتر دیده شدن عرض تابلو باید دو سوم مبل باشد اگر میخواهید تابلو شما زیبا تر باشد و جلب توجه زیادی کند بهتر  است در بالای آن چراغ هایی برای نور پردازی نصب کنید که نور چراغ ها بر روی تابلو ها بیوفتد و زیبایی تابلو را بیشتر کند در این صورت تابلو شما جلوه بیشتری پیدا میکند سعی کنید تابلو را متناسب با فضایه دید خود انتخاب کنید اگر تابلو بالا تر از فضای دید یا پایین تر قرار بگیرد باعث کاهش زیبایی دکوراسیون داخلی خانه میشود.استفاده از نورپردازی در همه ی بخش های خانه مخصوصا اتاق خواب باعث میشود زیبایی آن بیشتر بیشتر و یک فضای شیک و زیبا برای خود طراحی کنید. همچنین اگر از نورپردازی مناسب در نصب تابلو ها استفاده کنید. باعث میشود تابلوی شما بیشتر در چشم باشد و زیبایی تابلورا افزایش و فضای خانه را شیکتر کند.

 

شیک و مدرنترین مدلهای تابلو در دکوراسیون اتاق پذیرایی

 

 

طرح تابلو دکوراتیو و شیوه نصب آنها در دکوراسیون های مدرن

 

نحوه ساخت تابلو سه بعدی برجسته تزیینی برای دکوراسیون خانه

مدل های جدید تابلو دیواری فانتزی طرح گل در 28 عکس متفاوت

تابلوی اعلانات شیک مناسب فضای داخل خانه برای وصل کردن وسایل

 

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!

33 مدل تابلوی زیبا و جدید در دکوراسیون اتاق پذیرایی

5 (100%) 1 vote
محمدرضا عباسی
بهترین مدل های استیکر و تابلوچسب ها , تابلوهای دکوری مناسب برای دیوار نشیمن , جدیدترین عکسهای تابلوچسب و استیکر , راهنمایی در انتخاب تابلوی دکوری مناسب

آخرین مطالب بخش پذیرایی - اتاق نشیمن

 • راهنمای انتخاب کاغذ دیواری شیک[+35 نمونه] عکس جدیدترین کاغذ دیواری بازار
 • 37 مدل دکوراسیون راهروی خانه بسیار زیبا و منحصر به فرد
 • 40 مدل استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه بسیار زیبا و شیک
 • 45 مدل درب چوبی آپارتمان مدرن و زیبا [در سال جدید]
 • 35 مدل دکوراسیون آکواریوم درخانه مدرن و بسیار شیک[در سال جدید]

پیشنهادات ویژه اتاق برای ادامه

 • نبض بازار

  قصد خرید کمد لباس دارید؟ قیمت 68 مدل کمد لباس با آدرس فروش

 • نبض بازار

  قیمت خرید 52 مدل کتابخانه خانگی [ قفسه کتاب] مدرن و جدید سال 97

 • دکوراسیون آپارتمان 40 متری و کمتر با چیدمانی دقیق و بسیار شیک

 • مبل استیل و مبل راحتی طرح دار جدید در انواع ترک و داخلی

33 مدل تابلوی زیبا و جدید در دکوراسیون اتاق پذیرایینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 27 اسفند 1393

 

درپی درخواست یک مسؤول ذی ربط از مسؤول ذی ربط دیگر مبنی بر عذرخواهی از ملت در مورد توافقنامه برجام و البته نظر به خجالت مسؤولان حیامند ما در عذرخواهی از مردم به خاطر کوتاهی های کوچک و احتمالی شان در طول مسؤولیت، بدینوسیله ملت ایران بر خود واجب می داند به خاطر موارد زیر از مسؤولان دلسوز و پرتلاش خود عذرخواهی کند:

* ملت هنوز نتوانسته تمام(!) جان و مال و فرزندان و حیثیتش را فدای منویات مسؤولان کند.

* با همه ی تلاش های بی شائبه مسؤولان و هزینه های برون مرزی شان، استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل همچنان بر صفحه ی روزگار خودنمایی می کنند.

* علیرغم توصیه های خیرخواهانه ی مسؤولان بر ازدواج جوانان، هنوز12 میلیون جوان مجرد عُرضه نداشتند از فرصت این توصیه ها استفاده کنند و سر و سامان بگیرند.

* با همه ی برنامه ریزی های مدبرانه ی مسؤولان در تقویت تولیدات داخلی و جلوگیری ازورود کالاهای قاچاق، تولید کننده ها و کارخانه جات و کارگاه های تولیدی قدیم و جدید نتوانستند خود را سرپا نگه دارند و بالاخره ورشکسته شدند.

* مردم ظرفیت نداشتند چند ده میلیون حقوق ماهیانه و چند میلیارد پاداش ناقابل پایان خدمت مسؤولان کوشا، مدبر و دلسوز خود را تحمل کنند و آن را به عنوان حقوق های نجومی رسانه ای کردند.

* مردم بیش از این نمی توانند خودروهای باکیفیت ساخت داخل بخرند و بروند خودشان را در جاده ها در پای مسؤولان خود قربانی کنند؛ تا مگر مسؤولان شان هیچوقت نمیرند و از پست های مسؤولیت شان هم استعفا ندهند.

* مسؤولان ما هرکاری از دست شان برمی آمده، انجام داده اند تا مردم را خوشحال کنند، اما باز آن ها جزو ناامیدترین، عصبانی ترین و غمگین ترین مردم دنیا هستند. برنامه های شاد تولید می کنند، کنسرت می گذارند، رفاه ایجاد می کنند، جنبه های معنوی زندگی شان را تقویت می کنند و... اما فایده ای ندارد.

* مردم بدون توجه به مدیریت کارآمد مسؤولان ما در مورد آب، هنوز آب های زیادی را برای خوردن، حمام کردن و شستن ظرف مصرف می کنند.

* مردم بیش از این نتوانسته اند پابه پای مسؤولان پرتوان شان در راه اصلاح و مدیریت جهان قدم بردارند.

* با وجود وام های متعدد خود اشتغالی، هنوز مردم نتوانسته اند بیکاری را از کشور ریشه کن کنند.

* به خاطر انتخاب های بد مردم در گزینش رؤسای جمهور، مقاماتی مانند رئیس مجلس خبرگان، رئیس قوه قضائیه، سرداران سپاه و ائمه جمعه مجبور می شوند برای رفع مشکلات مردم – علیرغم میل باطنی و مسؤولیت های قانونی شان - در امور اجرایی و سیاست داخلی و خارجی  دخالت کنند.

* مردم توان و اخلاصی مانند مسؤولان نداشته اند که بتوانند کمبودهای درمانی کشور از جمله پزشک، دارو، اعتبارات، مراکز درمانی و... را تحمل کنند و برای رفع آن ها به خارج از کشور نروند.

امیدواریم مسؤولان ما ناتوانی های مردم را به بزرگی و توانایی خودشان ببخشایند.

(27/2/97)

 

عذرخواهي ملت!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 26 اسفند 1393

سلام. وب بخوبی دارین . تکبیت ناب خواستین در خدمتیم

نوشته بود شهید است هر آن که مرد از عشق

و ناگهان به سرم زد که عاشقت بشوم

از آن دمی که گرفتم تو را در آغوشم

هنوز پیرهنم را نشسته می پوشم

اسرائیل ، شرّ مطلق استنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 26 اسفند 1393

السلام علیک یا باب الحوائج


ولادت نور دیده گان آقا امیرالمؤمنین علی –علیه السلام- را به آقا صاحب الزمان تبریک عرض می کنم.

خدا رحمت کند پدرم را در روز ولادت حضرت عباس با محبتی که به آن بزرگوار داشت می گفت: "آقا امام زمان به عموجانشان حضرت عباس علاقه خاصی دارد" و بر سر منبر این شعر را می خواند:

ای حرمت قبله حاجات ما

ذکر تو تسبیح و مناجات ما

چهار امامی که تو را دیده اند

دست علم گیر تو بوسیده اند

خدا رحمت کند مادرم را که برای توسل با علاقه ای که به آقا قمر بنی هاشم حضرت عباس داشت می فرمود:

ای ماه بنی هاشم خورشید لقا عباس

ای نور دل حیدر شمع شهدا عباس

عباس علی سردار ای میر عَلَم بردار

این غم که تو می دانی از روی دلم بردار

با محنت و درد و غم من رو به تو آوردم

دست من محزون گیر از بهر خدا عباس

 نوشته شده توسط صدیقه سجادی 97/1/31:: 11:22 صبح     |     () نظر
ماه بني هاشمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 25 اسفند 1393

داریوش فرضیایی عموپورنگ محبوب برنامه های کودکی بیش از 10 سال است با نام عموپورنگ در بین بچه ها شناخته شده و به محبوبیت رسیده است. این مجری معروف برنامه های کودک از 73 به دنیای صدا و سیما راه یافت و از سال 81 با نام عموپورنگ شناخته شد.

اول مرداد ماه سالروز تولد داریوش فرضیایی بود و این مجری خوش اخلاق 45 ساله شد و جشن تولد شادی را در کنار دوستانش به همین مناسبت برگزار کرد.

تولد داریوش فرضیایی در کنار دوستانش

تولد داریوش فرضیایی

تولد 45 سالگی داریوش فرضیایی

داریوش فرضیایی با انتشار عکس هایی از جشن تولد 45 سالگی اش در اینستاگرام نوشت :دوست خوب ارزشمندترین سرمایه هر انسانیست و من خداوند را هزاران بار شکر میکنم که دوستان خوبی را سر راهم قرار داده.

امشب علی سقاییان در دوستی سنگ تمام گذاشت و معنای واقعی عشق و محبت را به من آموخت. خیلی عزیزی علی جان ، ازت سپاسگزارم و صدالبته نیز تشکری داشته باشم از همکاران خوب وبامعرفتم و هم چنین حضور محترم خانواده آقای سقاییان و تشکر ویژه و ویژه از مادر گلم که حضورش مثل همیشه برام دلگرمی و امید بوده.

تولد داریوش فرضیایی

تولد 45 سالگی داریوش فرضیایی با علی سقاییان

تولد داریوش فرضیایی

نعیمه نظام دوست در تولد 45 سالگی داریوش فرضیایی

تولد 45 سالگی داریوش فرضیایی

امیرحسین رستمی و امیر نوری در تولد 45 سالگی داریوش فرضیایی

داریوش فرضیایی از سال 78 با مجموعه تورنگ و پورنگ بین بچه ها چهره شد و پس از آن در سال 1381 با اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم هنری عمو پورنگ بین کودکان و بزرگسال محبوبیت یافت.

 داریوش فرضیایی

 داریوش فرضیایی 45 ساله شد

داریوش فرضیایی مجموعه بالش ها را برای شبکه نمایش خانگی در حال پخش دارد .

هنرمندان در جشن تولد 45 سالگی داریوش فرضیایی+تصاویر

جشن تولد 45 سالگی عموپورنگ + تصاویرنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 24 اسفند 1393

از هیبت و وجهه و سابقه ی مهاجمی که می خواهد ما را از ایفای نقش خود در میدان های مختلف زندگی باز دارد، نهراسیم و به خاطر آنچه که می نمایاند و آنچه که درباره اش می گویند، خود را نبازیم و صحنه را خالی نکنیم.

از انجام آنچه که تکلیفمان است کوتاه نیاییم و با ایستادگی و بیان به جا و به موقع انتقادات و حرف حق، رفتارهای طاغوتی صاحب منصبان را مهار کنیم. 


درسي از مهار پنالتي رونالدو توسط بيرانوندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 23 اسفند 1393

این یادداشت را چندی قبل به بهانه روز معلم در کانالم منتشر کرده بودم:

امسال سی اُمین معلّمی استاد محمّد اکرمی است؛ رزمنده ای که پس از جنگ هم ندای امام راحل (ره) را لبیک گفت.

آن روح خدا پس از پذیرش قطعنامه 598 و پایان جنگ، ضمن پیام تاریخی اش سفارشی داشت که کمتر کسی - به خصوص از دولتمردان-  به آن توجه کرد.

خمینی کبیر فرمود: «امروز، روز هدایت نسل های آینده است» و رزمنده ها و انقلابی های کمتری توانستند علی رغم بودجه ناچیز و بی اعتنایی دولتمردان نسبت به این سفارش حضرت امام (ره) در این میدان بمانند و به تکلیف خود عمل کنند.

اما او در این میدان ماند و علاوه بر تربیت نسل های بعدی انقلاب، حتی شهیدانی را نیز پس از جنگ تربیت کرد؛ از شهید مبارزه با اشرار و امر به معروف و نهی از منکر تا شهید مدافع حرم.

پس از تبریک روز معلّم به این بهترین معلّم نسل های آینده پس از جنگ که افتخار شاگردی اش را داشتم، سی اُمین سال آشنایی با او و شاگردی اش را به خودم نیز تبریک می گویم.

گرچه به گَرد پای شاگردانش همچون شهیدان محمد عبدی، محسن سیفی، غلامرضا زبونی، علی خلیلی، محمدحسین محمدخانی و ... نرسیدم اما خدا را شکر هنوز محافظه کار نشدم، نان به نرخ روز خور نشدم، پاچه خوار نشدم، بی دغدغه و بی درد نشدم، با کج رفتاری انقلابی نماهای بی اخلاق مأیوس نشدم، شانه از زیر بار تکلیف خالی نکردم و همچنان تفکّر و رفتار طاغوتی را با هر قالب و در هر جایگاهی بر نمی تابم.

رزمنده بسیجی و شاگرد مکتب خمینی (ره)، استاد محمّد اکرمی در عمل به ما آموخت که زندگی همانا عقیده و جهاد است.


پاسداشت سي اُمين سال معلّمي يک رزمنده بسيجينوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 23 اسفند 1393

دلم آتش گرفت خون بگریست    

تا سفر کرد ورفت سوی بقیع 

شمع جان سوخت تا سحرگاهان 

معتکف گشت هم به کوی بقیع 

بغض غم در گلو ولب خاموش 

جرعه نوشید از سبوی بقیع 

طاقتم شد برون ،دل پر سوز 

تا که می دید هم عدوی بقیع 

شب چه خاموش بود دل نالان 

چشمه ی اشک روبروی بقیع 

یک ضریح کنج قلب من پر نور 

نه من آنجا هزار سوی بقیع 

بی خبر بود دشمن از دلها 

همه   دلها غبار روی  بقیع 

چهار معصوم   مادر آنها 

همه هستند عطربوی بقیع 

دلم آنجا هزار بار شکست 

پر کشید از قفس بکوی  بقیع 

باز گشتم از سفر  اما 

دل من گشت شمع کوی بقیع 

چلچراغی ز، اشکها روشن 

روشنی بخش راهپوی بقیع 

باغ وگلزار مصطفی بنگر 

ای که داری تو ارزوی بقیع 

آسمان کهکشان ستاره نور 

نور باران به آبروی   بقیع 

دل شیدا همیشه زائر اوست

چون کبوتر به گرد کوی بقیع 

صدیقه اژ ه ای 

گلشن سحر      با تصحیح           مدیر وبلاگ شیدای اصفهانی


گلزار بقيعنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 23 اسفند 1393

خداوند عشق است

عشقی که بعد از نفوذ به درون ما ؛

نرم می کند ، ناب می کند ، 

تازه می کند ، بازسازی می کند،

و درون آدمی را دگرگون می کند.

 نیروی اراده ، 

انسان را دگرگون نمی کند

زمان 

انسان را دگرگون نمی کند.

بلکه عشق است که متحول می کند!

زیرا ؛ 

عشق ، خداوند است

و خداوند عشق

موافقین۱۳

زندگی جریان داره ...

خدا عشق است ...نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 22 اسفند 1393

ساخت خانه‌ای زیبا در ویتنام که شامل یک طبقه و یک اشکوب ، یک اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، 3 اتاق خواب ، یک اتاق عبادت و محل شستشو می‌باشد .
از ویژگی‌های برجسته خانه ، نمای آن می‌باشد که با کاربرد سنگ‌ و آجر ساخته شده است .
پس از انتخاب نوع سنگ برای نما ، شرکت مورد نظر برای تولید قطعات کوچک 3-4 سانتی‌متری برای اطراف خانه اقدام نمود . استفاده از آجر یک نمایش جذاب را ایجاد می‌کند و توجه را به فضای اتاق نشیمن جلب می‌کند. معمار جوان این خانه یک کف چوبی را انتخاب کرده که می‌تواند در برابر آب ، آتش ، موریانه‌ها مقاومت کند . خانه هوا و نور زیادی را به لطف پنجره‌ها دریافت می‌کند . اتاق خواب‌ها در رنگ‌های قهوه‌ای و سفید با کاشی‌های تزئینی گرم و نور مناسب دیزاین شده‌اند .

نما-سنگ-آجر

نما-سقف-سنگ-آجر-نرده

نما-سقف-سنگ-آجر-نرده

صفحه بعد

خانه‌ای جذاب در ویتنامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 18 اسفند 1393

احمدی نژاد و یارانش میکوشند ادامه حیات سیاسی خود را با ژست اپوزیسون ادامه دهند ولی از آنجا که بسیاری از جریانات، رسانه ها و مردم، هنوز عملکرد ایشان را عامل وجود برخی مشکلات کشور یا بسترسازی برای آنها میدانند، نمیتوانند فیگور اپوزیسیون بگیرند و برای خارج شدن از وضع موجود، نیاز دارند تا حتی با حاشیه سازیهای بعضاً کودکانه، بین حاکمیت یا اجزای آن و خودشان اصطکاک ایجاد کنند و روی نمایش آن اصطکاک با آب و تاب همت گمارند و به عنوان کاتالیزور نیازدارند تا مواضعی بگیرند که با اپوزیسونهای واقعی نظام در یک راستا قرار داشته باشد و برای طی این مسیر، قطعاً از حبس، برخورد، زندانی شدن، اعتصاب غذا، درشت گویی و تمام بهانه ها یا ابزارهای جنگ روانی استقبال و استفاده خواهند کرد، خصوصاً اگر اینها را با مظلوم نمایی و تلاش برای احیای حامیانِ متعصبِ بعضاً سرخورده خود یا برای جذب مجدد کسانی که رفتار احمدی نژاد در انتخابات اخیر، ایشان را دفع کرده بود، به کار گیرند. البته در این شرایط، قوه قضاییه حتما باید ضمن حفظ آرامش و قاطعیت خود، نسبت به روشنگری و پاسخگویی به شبهات مطروحه بدون این که به حالت انفعال بیفتد و حتی به صورت پیش دستانه اقدام نماید و البته هنوز معتقدیم که قوه قضاییه اگر نسبت به برخورد با نزدیکان و منتسبین مسئولان خود، پیشرو، شفاف و قاطعانه عمل مینمود امروز مظلوم نمایی منحرفان هوچی گر و مدعیان پوچ اندیش بسیار راحتتر مهار میشد.


احمدي نژاد و ژست جديد او در قامت اپوزيسيوننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 18 اسفند 1393

بانو که زیبای نام تو زینت دست‌های علوی است، چراغ همیشه روشن خانه عشق!

امشب، شانه‌های صبوری را به امتحان می‌گذارم و برای صبورترین دست‌های دنیا، می‌نویسم .

کودک زیبای مدینه، زینت پدر! بوی تو می‌وزد، در تمام کوچه پس کوچه‌های آسمان.

صدایت می‌پیچد در کنگره‌های عرش.

تو گریه می‌کنی و آهنگ گریستن تو، در گستره افلاک طنین می‌افکند.

فرشتگان، قنداقه نورانی ات را فوج فوج، به طواف می‌ایستند.

تو کلمه به کلمه در گوش جهان هجی می‌شوی.

بانوی نور و نافله، شاخه‌ای از شجره طیبه، فرزند طوبی، زینب! خجسته باد لحظه شکفتن بهشت وجودت.

قدم بر خاک می‌گذاری و ذرات کائنات، عطر خوش وجودت را عاشقانه نفس می‌کشند و شکوه آمدنت را به سجده می‌افتند.

چهره‌ات، حلاوت خنده‌های پیامبر عشق را دارد.

دست‌هایت هم قسم رنج‌ها و دلخستگی‌های مادرت زهراست و نگاهت، جذبه نگاه علوی را تجلی می‌دهد.

تو در بادها تکثیر شده‌ای تا امید میهمان سینه‌های سوخته شود.

سنگینی نگاهت، راز نامکشوف رنج‌های بی قرار شب‌های شام است.

بوی سیب و ستاره می‌دهی.

آمده‌ای تا چون ابرهای سرازیر، بباری بر تشنگی کربلا با زلال چشمان مهربانت.

بانو! دست‌هایت نوازشگر شب‌های یتیمی جوانه‌های نورس شکسته است.

در دست‌هایت، هزار فانوس سوسو زن خرابه‌های شام می‌درخشد در شام‌های غریبان؛

ای ادامه کربلا در جاری لحظات! زمین، مقدم عاشورایی‌ات را مدت‌هاست به انتظار نشسته است.

چه زیبا بود لحظه ورودت؛ غم و شادی توأمان؛ گریستن پیامبر صلی ا... علیه و آله و فاطمه علیهاالسلام و علی علیه‌السلام آمیخته با هلهله فرشتگان، خنده تو محو در لبخند حسین علیه‌السلام  غرق در تبسم تو.

ای قهرمان قصه بلند صبر و حماسه! فقط تو لایق این امتحان بزرگ هستی! خدا تو را برگزید، از میان تمام آفریده‌ها که فقط شانه‌های کوه‌وار تو، تاب تحمل داغ عاشورا داشت.

 

ای زیور حبل المتین! ای روح نماز، نماز نشسته‌ات در خرابه‌های شام، ستون خیمه برافراشته «صلوه» است.


نوشته شده در سه شنبه 96/11/3ساعت 2:6 عصر توسط حمیده بالایی نظرات ( ) |
قهرمان صبر و حماسهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 17 اسفند 1393
دو سارق جوان معتاد که با موتور سیکلت خود ماشین‌های پارک شده کنار خیابان را هدف سرقت‌های سریالی خود قرار می‌دادند، بازداشت شدند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 17 اسفند 1393

با من برنو به دوش یاغی مشروطه‌خواه

عشق کاری کرده که تبریز می‌سوزد در آه

بعدها تاریخ می‌گوید که چشمانت چه کرد؟

با من تنهاتر از ستارخان بی‌سپاه

حامد عسگری                  

هویجوری 146نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 17 اسفند 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic