ناقلاها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زهره مقدمی
نویسندگان

همه‌ی لباس‌هایم به خاطر خانواده‌ی مذهبی‌ام گشاد و بلند بودند. توی 10 سالگی آن تیشرتِ قرمز، تنگ‌ترین و اسپرت‌ترین تیشرتی بود که داشتم. پیش خودم خیال می‌کردم وقتی که 18 سالم شد حتمن مثل مامان خوب رشد کرده‌ام و تیشرت قرمز قشنگم که کِشی بود حتمن به تنم می‌چسبد -یک عمر بابت چیزی که بودم تحقیر شدم و خیال می‌کردم اگر مامان پوستش سفید هست و چشم‌هایش رنگی و موهایش کمی روشن (البته همیشه موهایش را طلایی می‌کرد) و دیگران همیشه ازش تعریف می‌کنند پس حتمن خوب است که مثل مامان چاق باشم- آن موقع فقط یک دختربچه بودم که بالغ شده بود و پستان‌هایش شروع کرده بود به رشد کردن. از همان بچگی برای خودم قصه سرِهم می‌کردم. عجیب بود که با آن همه کنجکاویِ من درباره‌ی مسائل جنسی، تا قبل از بالغ شدن هیچ‌وقت درباره‌ی پستان زنان فکر نکرده بودم! اولین باری که بعد از این قضیه با مادرم به حمام رفته بودم را یادم می‌آید که بعد از دیدنِ بدنم، لبخندِ دوست‌نداشتنی‌اش که توام با تمسخر بود را نثارم کرد و من چقدر دلم می‌خواست که لباسم را تنم کنم و از آن جهنم خودم را نجات بدهم اما این کار فقط مامان را عصبانی می‌کرد و نمی‌خواستم که با گریه به اتاقم برگردم.
یادم نیست دقیقن کِی، شاید وقتی اول دبیرستان بودم، اما همان روز که لباس‌های به‌درد نخور را جدا می‌کردم تا آدم‌های فقیرتر از ما آن‌ها را بپوشند چشمم به تیشرتِ قرمز افتاد که هنوزم اندازه‌ام نشده بود. اندوهی آمیخته با نفرت داشتم. تیشرت را گذاشتم کنارِ بقیه‌ی لباس‌هایی که قرار بود دیگر چشمم به آن‌ها نیفتد و پیش خودم غصه می‌خوردم که چرا مثل مامان نیستم.


پ.ن: می‌گفت «واقعن ایده‌ای ندارین بزرگ شدن توی محیطی که کسی‌به‌کسی علاقه‌یِ عاطفیِ خاصی نداره یعنی چی.» راست هم می‌گفت.

تیشرتِ قرمزنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 30 خرداد 1394

»» خودمان باشیم

بد نخواهد بود اگر گاهی، فقط گاهی خودمان باشیم

بی احساس و بی روح

زبانی پر از دروغ و تهمت و فریب

و چشمانی پر از حیله

این فلسفه اینروزهای ماست

بیایید گاهی خودمان باشیم

بدون ماسک های خوب و دل فریب

خود خودمان باشیم

نه اینکه برای دلخوشی دیگران

پر شویم از دروغ های صد من یک غاز و چشمانی پاک

بیایید در خلوت خود

فقط برای لحظه ای کوتاه خودمان باشم

همان چیزی که وجودمان هست

و بعد خود را قضاوت کنیم

تا شاید رسم انسانیت را بیاموزیم

* امیر امیری *

کلام دوستان ()
نویسنده : » امیـــر امیــری ( سه شنبه 97/3/29 :: ساعت 11:38 صبح )


»» لیست کل یادداشت امیر

ساز من و رقص من
ارزش
خودمان باشیم
تقدیم به تو
بکوب
راست
گاهی
فریاد و سکوت
[عناوین آرشیوشده]
خودمان باشيمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 29 خرداد 1394

 • نام ونام خانواگی: سیدافشین هاشمی مرغزار
 • زمینه فعالیت : بازیگر، نویسنده، کارگردان
 • ملیت :ایرانی
 • تولد : 20 مهر 1354
 • محل تولد: تهران

افشین هاشمی

زندگینامه افشین هاشمی

زندگینامه افشین هاشمی

سیدافشین هاشمی مرغزار (زاده 20 مهر 1354) بازیگر، نویسنده، کارگردان ایرانی است. وی همچنین نوازنده چیره دست کمانچه است و اجراهایی را نیز در این زمینه برگزار کرده است.تحصیلات:مهندس شیمی از دانشگاه صنعت نفت آبادان؛ 1377؛ کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده *سینما تئاتر، دانشگاه هنر؛1386

نحوه ورود افشین هاشمی به بازیگری

در ورودم به بازیگری نه کسی کمکی کرده و نه کسی جلوی پایم سنگ انداخته است. من خیلی برای بازیگری تلاش کردم در نتیجه راهی جز تلاش برای رسیدن به آن نمی شناسم. این روزها هرکس از من می پرسد که برای بازیگر شدن چه باید بکنم در پاسخ می گویم اگر می خواستید مهندس شیمی شوید، چه می کردید؟ به سختی درس می خواندید، در کنکور شرکت می کردید و چنانچه در کنکور پذیرفته می شدید، به دانشگاه وارد می شدید. در ادامه نیز پس از 4 سال درس خواندن، به دنبال کار می رفتید. حال که قرار است برای هر رشته ای این مسیر پیموده می شود، چرا برای بازیگری نباید طی شود؟ از نظر من روند معمول ورود به بازیگری، این گونه است و من راهی جز این متصور نیستم. البته بخت و اقبال بحث اش جداست و ممکن است به یک باره در ترم اول کلاس بازیگری نقش اصلی یک فیلم سینمایی را به شما بدهند و به سرعت به قله برسید. این یک بخت است و چه خوب اگر قدر آن را بدانی .

afshin hashemi

افشین هاشمی بازیگر

از تدارکات تا بازیگری

من همه کاری کرده ام، از تدارکات گرفته که در سال 72 در آبادان غذای گروهی که اجرا داشتند را از یک محل دیگر برای شان می آوردم تا منشی گری صحنه تئاتر لیلی ارجمند در همان سال 72، مدیریت صحنه، دستیاری، کارگردانی و بازیگری.د.

بازیگری از ابتدا برای من جدی بود اما جامعه هنری جدی ام نگرفته بود، برای اینکه هنوز وارد این عرصه نشده بودم. اکنون هم خیلی از علاقه مندان عرصه نمایش، پشت تئاتر شهر منتظر ورود به صحنه هستند؛ اما علاقه به تنهایی کافی نیست؛ جامعه هنری زمانی شما را جدی خواهد گرفت که کار جدّی انجام داده باشید. از سال 72 کارم را شروع کردم و یک سال بعد خودم نمایشی را به صحنه بردم. سپس سال 75 یک تئاتر در جشنواره آتشکار و سال 76 تئاتری را در جشنواره دانشجویی اجرا کردم. این کارها را انجام دادم و برای هر کدام شان هم جایزه گرفتم. اولین اجراهای رسمی و عمومی ام در یک تالار حرفه ای به سال 79 بر می گردد. آن سال، سه نمایش "کشته به درگاه"، "درست کارترین قاتل دنیا" و "فانوس خیس" را در تئاتر شهر اجرا کردم؛ البته قبل از آن در تالار ابن سینا اجرای عمومی داشتم ولی آن اجرا جزء زمانی به شمار می رود که تئاتر هنوز مرا خیلی جدی نمی گرفت. بعد از آن سه اجرای رسمی در سال 79 و تئاترهای "هیس"، "دیر راهبان"، "حسن سنتوری" و… را پشت سر هم کار کردم.بیوگرافی افشین هاشمی

حضور افشین هاشمی در خندوانه

حضور افشین هاشمی در برنامه رامبد جوان

نمی توانستم خودم را با ستاره ها مقایسه کنم

ولی در اواسط این مسیر، ناامیدی دامن گیرم شد و همواره در تردید بودم که چرا کسی به سراغم نمی آید؟ و آیا علت آن، ضعف من در بازیگری است؟ چرا آن آثار بزرگی که منتظرشان ام، اتفاق نمی افتد؟ زمانی که "دیر راهبان" را بازی کردم، همه می گفتند که خوب بازی کرده ای و تصور می کردم این نمایش، نقطه پرش من است ولی یک سال و نیم بعد از آن تئاتر، هیچ کس به سراغم نیامد! حتی خود کارگردان آن نمایش. خیلی برایم ترسناک و پر از ناامیدی بود و دستم هم به جایی بند نبود. فقط یک چیز بود که باعث می شد ترس من بریزد و آن نگاه به پیشینیانی بود که قبلا وضعیتی مشابه وضعیت آن زمان مرا داشته اند.خودم را نمی توانستم با بهروز وثوقی، فردین و یا جمشید هاشم پور که ستاره بودند، مقایسه کنم ولی می توانستم خودم را با کسانی که وضعیت مشابهی با من داشته اند نظیر علی نصیریان، عزت الله انتظامی، محمدعلی کشاورز و داوود رشیدی یا نسل جلوتر از آن ها مانند آقایان مهدی هاشمی، پرویز پورحسینی، پرویز پرستویی، رضا کیانیان و خسرو شکیبایی مقایسه کنم که هیچ کدام شان زودتر از 40 سالگی دیده نشدند و در متوسط سن 40 سالگی اولین فیلم شان را بازی کردند.

آقای شکیبایی نیز با فیلم "هامون" چنین اتفاقی برایشان رخ داد.

ایشان هم قبل "هامون"، "داد شاه" یا "خط قرمز" را بازی کرده بودند که البته "خط قرمز" به خاطر توقیفش، دیده نشد. پس برعکس ستارگان سینما که در جوانی ستاره اند و اگر بازیگران خوبی باشند در ادامه نیز ستاره خواهند ماند، این بزرگواران در میان سالی جدی گرفته شده و توسط مردم و سینما پذیرفته شدند. تنها چیزی که به من امید می داد همین نگاه به پیشینه چنین بازیگرانی بود.

افشین هاشمی

جریان هنری افشین هاشمی

قسمتی از مصاحبه با افشین هاشمی

از بازی در گاوصندوق راضی هستید؟

صددرصد، چون به نظرم کار، کار خوبی است. گاوصندوق متن و کارگردانی خوبی دارد.

چه شد که بازی در این سریال را پذیرفتید؟

مازیار میری کارگردانی است که کار کردن با او را دوست داشتم، ضمن این که به نظرم گاوصندوق چینش خیلی خوبی داشت.

شما توسط حبیب رضایی به این کار دعوت شدید؟

بله، حبیب رضایی با بازی های من آشنا بود و برای این کار به سراغم آمد. به نظرم مجموعه بازیگرانی که او برای این سریال در نظر گرفته بود، تیم خوبی را می ساخت که این دلیل خوبی برای این که من در این سریال بازی کنم به حساب می آمد.

شما در 3 عرصه سینما، تلویزیون و البته تئاتر فعالیت داشته اید. آیا اصولا تفاوتی میان نوع بازیگری هرکدام از این مدیوم ها قائل هستید؟

نه، من معتقدم که اصولا هیچ تفاوتی وجود ندارد.در این که هر نقش و هر اثر شرایط خاص خودش را دارد، اما آنچه حائز اهمیت است خود بازیگری است. به نظرم تفاوتی در این زمینه وجود ندارد.

به قول خودتان همه کارهایی که انجام داده اید جدی بوده اند، اما قبول دارید که از این پس با گاوصندوق ممکن است به شهرت فراگیری برسید؟

بله، اماشهرت تلویزیون مال دو سه ماه است و با پایان یافتن آن برنامه و آمدن خوراک و برنامه های جدید طبیعی است که فراموش شده و کارهای جدید هستند که در مرکز توجه قرار می گیرند. نباید یادمان برود که در تلویزیون این مخاطب نیست انتخاب می کند اما در سینما قضیه کاملا فرق می کند. در آنجا مخاطب انتخاب می کند و براساس همین انتخاب از خانه خارج شده و برای تماشای فیلم به سالن می رود. با این اوصاف شهرت تلویزیون کوتاه و زودگذر است اما در سینما این ماندگاری خیلی بیشتر است.

یعنی معتقدید که در تلویزیون بازی ها ماندگاری ندارند؟

البته که بازی هایی هستند که در تلویزیون ماندگار می شوند اما این بازی ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. به نظرم درست بازی کردن مهم است و در نهایت همه چیز به این موضوع ختم می شود.

خیلی از بازیگران نسبت به تصویر خود حس خوبی ندارند. شما با توجه به این که بیشتر روی صحنه تئاتر هستید چه حسی نسبت به تصویرتان دارید؟

چه حسی…؟!

مثلا سارا برنارد یکی از بازیگران بزرگ تئاتر دنیا وقتی در یک فیلم بازی کرد، با دیدن تصویر خودش کارش به آسایشگاه روانی کشید…!

آها… نه من تصویر خودم را می بینم تا بتوانم آن را اصلاح و تقویت کنم. البته خیلی از کارگردانان اجازه نمی دهند که بازیگر در حین فیلمبرداری تصویرش را ببیند. مثل آقای بیضایی در فیلم وقتی همه خوابیم اجازه این کار را به بازیگرهایش نمی داد، اما اگر کارگردانی اجازه دهد من حتی حین کار هم تصویرم را می بینم.

حالا که سریال پخش می شود، از عملکرد خودتان راضی هستید؟

من نباید در این باره حرف بزنم.

این چیزی که ما می بینیم چند درصد از توانایی بازی افشین هاشمی است؟

چند درصد؟ من نمی توانم و نمی خواهم تشخیص بدهم که چند درصد بوده ام. ترجیح می دهم در این رابطه نقدهای کارشناسان را بشنوم، چون فکر می کنم این است که به کیفیت بازی من کمک می کند. اما با این حال طبیعی است که هر بازیگری صد درصد از خودش راضی نباشد.

هدفتان در بازیگری چیست؟ آینده را کجا می بینید؟

واقعا نمی شود راجع به آن حرف زد، چون همیشه بازیگر یک خروجی و یک ورودی دارد. خروجی ها همواره در حال کم و زیاد شدن هستند و طبیعی است که اگر بازیگر ورودی اش قطع بشود، خروجی اش نیز ناخودآگاه تمام خواهد شد. نمی دانیم کی و چگونه،چند ماه بعد و یا چند سال بعد! تنها زمان مشخص می کند که میزان ورودی و خروجی یک بازیگر چگونه خواهد بود. به همین دلیل من فقط به آن لحظه و آن نگاه می کنم. چقدر خوب، چقدر بد را شما باید بگویید.

سبک خاصی را در بازی دنبال می کنید؟ ایده تان نسبت به بازیگری چیست؟

برای هر چیزی که بخشی از جنون را همراه خودش دارد نمی توان فرمولی تعیین کرد. فرمول ثابتی ندارد چون همیشه یک شکل نمی شود به یک نقش رسید. شما ممکن است همیشه با یک فرمول و یک شکل مشخص تمرین کرده باشید و حتی به نقش رسیده باشید، اما یک دفعه ممکن است به نقشی برسید که روش های قبلی جواب ندهد. ممکن است که قبلا موثر بوده و جواب داده باشد، اما این موضوع را خود نقش می گوید که چگونه باید بازی اش کرد. من برای خودم سعی می کنم همه شکل هایی را که هست امتحان کنم حالا اگر نمی شود آن را آموخت، می شود دید شاید یک جایی به درد بخورد.

سطح بازیگری ما را در این روزها چگونه ارزیابی می کنید؟

هرچیزی قواعد خودش را داشته و هیچ چیزی به طور مجرد وجود ندارد. شما درباره الی را ببینید. همه بازی ها خوب هستند اما در یک فیلم متوسط بازی خوبی نداریم. در فیلم خوب بازی ها هم خوب است، اما در یک فیلم بد شما نمی توانید خوب بازی کنید.

نمایش های افشین هاشمی

کارنامه هنری افشین هاشمی

نمایش های افشین هاشمی

 • بازی در نمایش طرب نامه به کارگردانی بهرام بیضایی، فروردین و آبان 1395
 • بازی در آواخوانی گزارش ارداویراف به کارگردانی بهرام بیضایی، دانشگاه استنفورد، ژانویه 2015
 • بازی در نمایش ”گریز“؛ به کارگردانی "مهرداد زمانی"اصفهان، سومین جشنواره آتشکار؛ 1375
 • بازی در نمایش ”از مرثیه عشق...“ به کارگردانی ”یوسف زقورزاده“؛ آبادان، انجمن نمایش؛ 1375
 • بازی در نمایش ”درستکارترین قاتل دنیا“؛ تهران، تالار ابن سینا؛ 1376؛ جشنواره دانشجویی؛ اصفهان، جشنواره تئاتر آتشکار؛ 1375
 • بازی در نمایش ”زیر درخت آلبالو“ نوشته و کارگردانی ”سحر ناسوتی“؛ تهران، تالار فارابی، جشنواره دانشجویی؛ 1377
 • بازی در نمایش ”چنانت دوست می دارم“ به کارگردانی ”حسن تسعیری“؛، تهران، تئاترشهر، تالار شماره 2؛ جشنواره دفاع مقدس؛ 1378
 • بازی در فیلم کوتاه ”ساز شکسته“ به کارگردانی ”بیژن شکرریز“؛ 1379
 • بازی در نمایش ”فانوس خیس“ به کارگردانی ”آناهیتا اقبال نژاد“؛ تهران، تئاترشهر، تالار کوچک؛ 1379
 • بازی در نمایش ”کشته به درگاه“ به کارگردانی ”مرضیه طلایی، مهرالسادات میرحسینی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار کوچک؛ 1379
 • بازی در نمایش ”درستکارترین قاتل دنیا“ به کارگردانی ”وحدت یگانه“؛ تهران، تئاترشهر، تریای تالار اصلی؛ 1379
 • بازی در نمایش ”کاتالیزور“ به کارگردانی ”حسن تسعری“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو(جشنواره دفاع مقدس)؛ 1379
 • بازی در یک قسمت مجموعه تلویزیونی ”داستان یک شهر“ به کارگردانی ”اصغر فرهادی“؛ 1379
 • بازی در نمایش ”دیر راهبان“ به کارگردانی ”فرهاد مهندس پور“؛ تهران، تئاترشهر، تالار سایه؛ 1380
 • بازی در نمایش ”حسن سنتوری“ به کارگردانی ”معصومه تقی پور“؛ تهران، تالار سنگلج؛ 1381؛ تئاتر پارس؛ 1380
 • بازی در نمایش ”با مسیح به صلیب می کشند“ به کارگردانی ”روزبه حسینی“؛ تهران، جشنواره دانشگاهی فجر؛ 1380
 • بازی در نمایش ”مده آ“ به کارگردانی ”سهراب سلیمی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی؛ 1381
 • عروسک گردانی در نمایش ”رویای بی کفن“ به کارگردانی ”روشنک روشن“؛ تهران، تالار هنر؛ 1381
 • بازی در نمایش ”زائر“ نوشته و کارگردانی ”حمید امجد“؛ تهران، تئاترشهر، تالار چهارسو؛ 1382
 • بازی در نمایش ”تک سلولی ها“ به کارگردانی ”جلال تهرانی“؛ تهران، تالار مولوی؛ 1382
 • بازی در فیلم سینمایی ”خیلی دور خیلی نزدیک“ به کارگردانی ”رضا میرکریمی“؛ 1382
 • بازی در فیلم کوتاه ”فلوت شیشه ای“ به کارگردانی ”مزدک میرعابدینی“؛ 1383
 • بازی در فیلم سینمایی ”به نام پدر“ نوشته و کارگردانی ”ابراهیم حاتمی کیا“؛ 1383
 • بازی در نمایش ”بی شیر و شکر“ به کارگردانی ”حمید امجد، مهرداد ضیایی“؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی؛ 1383
 • بازی در نمایش ”رقصی چنین“ نوشته و کارگردانی ”محمد رضایی راد“؛ تهران، تالار مولوی؛ 1383
 • بازی در فیلم سینمایی ”پا برهنه در بهشت“ نوشته و کارگردانی ”بهرام توکلی“؛ 1384
 • بازی در نمایش ”پنجره ها“ به کارگردانی ”فرهاد آئیش“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ 1384
 • بازی در نمایش ”بازگشت به خان نخست“ نوشته و کارگردانی ”محمد رضایی راد“؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی؛ 1384
 • بازی در فیلم کوتاه ”مسافرکش“ به کارگردانی ”مزدک میرعابدینی“؛ 1384
 • بازی در فیلم سینمایی"آن که دریا می رود"به کارگردانی" آرش معیریان"؛1385
 • بازی در فیلم کوتاه ”هنرپیشه نقش کوتاه“ به کارگردانی ”بهزاد نعلبندی“؛ 1385
 • بازی و دستیار کارگردانی نمایش "خدا را هجی کن" به کارگردانی "مهران امام بخشی"، تهران، تئاتر شهر، تالار نو؛1385
 • بازی و دستیار کارگردانی در نمایش "افرا"به کارگردانی"بهرام بیضایی"؛ تهران تالار وحدت؛1386
 • باری، نگارش، کارگردانی و موسیقی نمایش "حسن و دیو راه باریک پشت کوه"، تهران، تئاتر شهر، تالار قشقایی؛1387
 • •منشی صحنه در نمایش ”لیلی و مجنون“ به کارگردانی ”مرجان امیرارجمند“؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی(جشنواره بانوان)؛ 1372
 • •تدارکات در نمایش ”سایه ها“ به کارگردانی ”مسعود جلالی“؛ آبادان، تالار دانشگاه نفت؛ 1372
 • نگارش و کارگردانی نمایش ”اوهام“؛ آبادان، انجمن نمایش؛ 1373
 •  آهنگسازی نمایش ”هشت شب از شب های رنج نگار“ به کارگردانی ”مهدی مکاری“؛ تهران، جشنواره تئاتر دفاع مقدس؛ 1375

آثار سینمایی و تلویزیونی افشین هاشمی

 •   اولین انتخاب (1392)
 •   بی خداحافظی (1391)
 •   میگرن(مانلی شجاعی فرد) (1391)
 •   آزمایشگاه (1390)
 •   گاوصندوق (مجموعه تلویزیونی، 1388)
 •   مسافرخانه سعادت (مجموعه تلویزیونی، محمد رحمانیان)
 •   توی گوش سالمم زمزمه کن (مجموعه تلویزیونی، محمد رحمانیان)
 •   نیمکت (مجموعه تلویزیونی، محمد رحمانیان)
 •   خیلی دور، خیلی نزدیک (رضا میرکریمی)
 •   وقتی همه خوابیم (بهرام بیضایی) حضور افتخاری و هم چنین دستیار کارگردان در امور بازیگران
 •   در میان ابرها (سید روح الله حجازی) تنها به عنوان بازیگردان و انتخاب بازیگر
 •   به نام پدر (ابراهیم حاتمی کیا)
 •   پابرهنه در بهشت (بهرام توکلی) برنده سیمرغ بلورین بازیگر مکمل مرد شد.
 •   آن که دریا می رود (آرش معیّریان)
 •   کودک و فرشته (مسعود نقاش زاده)
 •   لطفاً مزاحم نشوید (محسن عبدالوهاب)

افشین هاشمی

افشین هاشمی در مجموعه گاو صندوق

افشین هاشمی

افشین هاشمی در فیلم آزمایشگاه

فیلم شناسی افشین هاشمی

افشین هاشمی و مجید مظفری در اولین انتخاب 

نوازندگی کمانچه

او نوازنده کمانچه است و در کنسرت های زیادی هم برنامه اجرا کرده است.

 1. •  نواختن کمانچه در سی.دی لالایی ها (1388)
 2. •  «مجلس آرایی های دوره قاجار» به سرپرستی حسین حمیدی تهران، فرهنگسرای نیاوران (1387)
 3. •  گروه خنیا به سرپرستی پری ملکی، تهران، تالار وحدت (1382)
 4. •  گروه خنیا هجدهمین جشنواره موسیقی فجر تهران، تالار اندیشه (1381)
 5. •  گروه خنیا به سرپرستی پری ملکی، تهران، تالار وحدت (1380)
 6. •  گروه موسیقی ایرانی به سرپرستی علیرضا فرهنگ، پاریس؛ 2001 (1379)
 7. •  گروه داروک به سرپرستی و آهنگسازی سیامک جهانگیری، تهران، حوزه هنری تالار اندیشه (1376)
 8. •  گروه آفتاب تهران، فرهنگسرای شفق فرهنگسرای ابن سینا (1375)
 9. •  گروه همت به سرپرستی حسین همت آبادی نیشابور، فرهنگسرای سیمرغ (1375)
 10. •  گروه آفتاب به سرپرستی رضا فیاض تهران، تالار رودکی (1381)
 11. •  گروه خنیا به سرپرستی پری ملکی، تهران، تالار وحدت (1383)

افشین هاشمی

افتخارات افشین هاشمی 

جوایز و افتخارات افشین هاشمی

 1. •  دریافت جوایز اول متن و بازیگری از جشنواره تئاتر آتشکار و بازیگری در جشنواره تئاتر دانشجویی برای نمایش ”درستکارترین قاتل دنیا“؛ 1375
 2. •  دریافت جایزه متن و بازیگری از جشنوراه تئاتر دفاع مقدس برای نمایش ”کاتالیزور“؛1379
 3. •  دریافت جایزه بازیگری ازجشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران برای نمایش ”با مسیح به صلیب می کشند“؛ 1380
 4. •  دریافت جایزه بهترین عروسک گردانی در جشنواره تئاتر دفاع مقدس برای نمایش ”رویای بی کفن“؛ 1381
 5. •  دریافت جوایز بازیگری و نمایشنامه نویسی از دوازدهمین جشنواره نمایش های سنتی آئینی برای نمایش ”هتل ایران“؛ 1382
 6. •  دریافت جایزه بازیگری از جشنواره نمایش های سنتی و آئینی برای نمایش ”زائر“؛ 1382
 7. •  دریافت جایزه بازیگری از سازمان ملی جوانان برای فیلم خیلی دور خیلی نزدیک
 8. •  بازیگر برگزیده از طرف از خانه تئاتر در جشن بازیگر؛1382
 9. •  دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشنواره بین المللی پراگ برای نمایش ”هدیه جشن سالگرد“؛ 2005
 10. •  دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم"پا برهنه در بهشت"1385

 

افشین هاشمی

عکس قدیمی از افشین هاشمی و دوستانش

افشین هاشمی ، بیوگرافی و زندگینامه افشین هاشمی

بیوگرافی و عکس های افشین هاشمینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 29 خرداد 1394

امروز طلوع یازدهمین ماه آسمان امامت را به نظاره نشسته‌ایم.

  امام ثانیه‌های سلوک!  کدام پرچین می‌تواند بوی گل‌های یاس را آن چنان که از دامن ردای تو جاری است، بپراکند؟

ای یازدهمین حجت پروردگار!‌ ای پناهگاه جان‌های خسته و ای مأمن قلوب دردمند!  امروز، مدینه بهشتی است در عطر نفس‌های تو شناور و کوچه‌های شرقی‌اش، شاهراه اتصال زمین به آسمان و این همه از حضور فرزندی علوی در این خاک پرنده خیز حکایت دارد.

ماه، یازدهمین بیت قصیده هستی را  می‌سراید.

سروها از پشت دیوارهای شب به تماشای اعجازی دیگر قد بر افراشته‌اند.

امشب، الفبای امامت در مرز تکامل است.

خانه امام ‌هادی، روشن از وجود اختری علوی است می‌درخشد. صدای پای قدم‌های کودکی می‌پیچد که  امام آینه‌ها خواهد شد و پدر درخشان‌ترین آفتاب آرامش.

اینک فصل روییدن گل حسن در گلستان طاهاست!

به یمن قدوم مبارکش زمان تابیدن صبحی سپیدتر از سپیده در آفاق هستی فرا رسیده است.

می‌آید؛ تا «مدینه» عشق، باز هم شاهد آیینه‌ای باشد که پرتوافشان انوار متجلی الهی است.

می‌آید؛ تا پیوند آسمان و زمین از هم نگسلد.

می‌آید؛ شولای عشق بر دوش؛ از دیاری که جز عشق، ارمغانش نیست.

می‌آید؛ از بهاری‌ترین فصل، شکوفایی «ربیع» را به خاکیان و چلچراغ معرفت را به چشم‌هایی که جز «خدا» نمی‌بینند هدیه کند.

 

می آید و آسمان، سبد سبد شکوفه نذر شادمانه‌های اهل بیت علیهم‌السلام می‌کند.


نوشته شده در چهارشنبه 96/10/6ساعت 12:4 عصر توسط حمیده بالایی نظرات ( ) |
فصل رويش گل حسننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 26 خرداد 1394

سلام
خیلی خیلی احسنت
موفق باشید
لذت بردم
اگه براتون مقدوره خلاصه کتاب انسان 250 ساله تا اینجا را توی یک فایل برا دانلود می ذارین؟!
بازم ممنون
طوبی لک
راستی این پیام را برا دنبال کردن وبلاگم ندادم فقط خواستم بگم از وبلاگتون لذت بردم
یاعلی

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مخاطبین گرامی ، این وبلاگ جزء وبلاگ های برتر 96 قرار گرفتنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 25 خرداد 1394

اتاق خواب یکی از بخش های مهمی از خانه است که باید یک محیط زیبا و آرامبخش باشد. برای طراحی یک اتاق خواب آرامبخش میتوانید از رنگ ها و وسایل های مختلفی استفاده کنید. یکی از بهترین رنگ ها برای طراحی یک اتاق خواب آرامبخش رنگ آبی است.اگر در اتاق خواب خود از رنگ های آبی کمرنگ و سرمه ای استفاده کنید میتوانید یک فضای آرامبخش برای خود درست کنید.برای طراحی همه ی بخش های خانه نیاز به اصول و قواعد متفاوتی دارید. برای طراحی اتاق خواب نیز باید نکاتی را رعایت کنید.تا بتوانید یک اتاق مدرن و آرامبخش برای خود درست کنید.اتاق خواب یکی از بخش هایی از خانه است که بیشتر برای استراحت به آنجا میروید پس باید یک فضای آرامبخش داشته باشد اما بیشتر افراد از اتاق خواب برای نشستن و مطالعه نیز استفاده میکنند استفاده از مبلمان شیک در اتاق خواب نیز تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد. سعی کنید همه ی وسایل های اتاق را با هم هماهنگ کنید رنگ و طرح تخت خواب با فرش و حتی دیوار اتاق خواب باید با هم هماهنگ باشند تا یک فضای شیک و منحصر به فرد برای شما ایجاد کنند.

چگونه یک اتاق خواب آرامبخش درست کنیم؟

برای تزئین اتاق خواب باید به چند نکته توجه داشته باشید برای مثال استفاده از تخت خواب های شیک و درکنار آن مبلمان زیبا باعث میشود اتاق خواب کلاسیک و زیبا داشته باشید و همچنین اولین جیزی که باید بیشتر به آن توجه کنید هماهنگ بودن همه ی وسایل های داخل اتاق است.اگر قصد دارید از یک رنگ در اتاق خواب استفاده کنید از سایه ی آن رنگ نیز برای وسایل های اتاق نیز استفاده کنید برای مثال استفاده از رنگ آبی باعث میشود یک اتاق خواب آرامبخش و زیبا برای خود درست کنید سعی کنید از سایه های رنگ آبی و رنگ سفید در تزئین و طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.اتاق خواب بخشی از خانه است که باید فضای آرام داشته باشد تا بتوانید در آن به خوبی استراحت کنید. پس نباید در اتاق خواب خود از رنگ های زرد و قرمز استفاده کنید از رنگ هایی که مناسب محیط آرام هستند مانند آبی و سفید استفاده کنید.برای اینکه اتاق خواب شما یک محیط آرامبخش باشد و درعین حال زیبا نیز باشد سعی کنید از رنگ مناسب در اتاق استفاده کنید و همه ی وسایل های داخل اتاق را باهم ست کنید و نورپردازی مناسب اتاق خواب نیز تاثیر مثبت در زیبایی اتاق خواب و روحیه ی شما دارد. قرار دادن مبلمان شیک دراتاق خواب باعث میشود اتاق خواب یک فضایی برای استراحت و همچنین نشستن و مطالعه باشد.در این مطب از سایت اتاق 36مدل دکوراسیون اتاق خواب قرار میدهیم تا بتوانید یک اتاق شیک و آرامبخش برای خود درست کنید.

 

شیکترین و مدرنترین مدلهای دکوراسیون اتاق خواب

 

35 مدل فرش اتاق خواب کودک زیبا و شیک [در سال2019]

 

30 مدل تزیین چیدمان ودکوراسیون اتاق خواب نارنجی و پرتقالی [منحصر بفرد]

 

 

30 مدل تزیین دکوراسیون داخلی اتاق خواب با چوب و [اتاق چوبی لوکس]

30 مدل تخت کمجا و تاشو شیک در دکوراسیون اتاق خواب کمجا در سال 2019

 

 

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!

36 مدل دکوراسیون اتاق خواب آرامبخش با طراحی خلاقانه

4.5 (90%) 2 votes
محمدرضا عباسی
30 عکس جدید از طرح کاغذ دیواری اتاق خواب , 30 مدل دکوراسیون اتاق خواب سفید , اتاق خواب با دکوراسیون خاص , اتاق خواب رویایی با دکوراسیونی فوق لوکس

آخرین مطالب بخش اتاق خواب

 • 33 مدل نورپردازی دیوار دکوراسیون اتاق خواب شیک و مدرن
 • 25 مدل اتاق دخترانه شیک [در سال 2019] به سبک امروزی و مدرن + عکس
 • 28 مدل تخت خواب مدرن و کلاسیک چرمی [منحصر بفرد] دو نفره
 • 30 مدل روتختی یک نفره و دونفره دخترانه و پسرانه [شیک و منحصر بفرد]
 • 25 مدل جدید میز آرایش عروس با آینه برای اتاق خواب [شیک و منحصر بفرد]

پیشنهادات ویژه اتاق برای ادامه

 • نبض بازار

  قیمت خرید 40 مدل پاراوان چوبی [ پارتیشن متحرک ] + آدرس فروشنده – سال 97

 • نبض بازار

  قصد خرید کمد لباس دارید؟ قیمت 68 مدل کمد لباس با آدرس فروش

 • دکوراسیون اتاق خواب امروزی و جدید با استفاده از رنگ نقره ای

 • طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با چیدمانی صحیح و کاربردی

36 مدل دکوراسیون اتاق خواب آرامبخش با طراحی خلاقانهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 25 خرداد 1394

واکنش همسر شاهرخ استخری به ماجرای جدایی از همسرش

فضای مجازی بازهم دردسرساز شد. طی چند روز گذشته شاهرخ استخری بازیگر کشورمان که سریال پاهای بیقرار را آماده پخش از شبکه سه سیما دارد با انتشار استوری های پی در پی حس دلتنگی برای دخترش را با هوادارانش به اشتراک میگذاشت و هرگز گمان نمیکرد این پست ها به ماجرایی دیگر ختم شود.

این پست های شاهرخ استخری شایعه جدایی این هنرمند کشورمان از همسرش را در فضای مجازی شکل داد و با واکنش همسر آقای بازیگر مواجه شد.

توضیح همسر شاهرخ استخری درباره دوری از همسرش

استوری ها شاهرخ استخری و اظهار دلتنگی برای دخترش پناه دردسرساز شد و همسرش را به واکنش وا داشت.

سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری که ادمین صفحه پناه دخترشان است بعد از شایعه ماجرای جدایی از همسرش در فضای مجازی با انتشار پستی به شفاف سازی این موضوع پرداخت.

پناه دختر شاهرخ استخری

توضیح همسر شاهرخ استخری درباره طلاق از همسرش

همسر شاهرخ استخری با انتشار این عکس در اینستاگرام نوشت :سلااام دوستهای گل و عزیزم ، امیدوارم خوب و سلامت باشید. من یه توضیحی راجع به استوری همسر جانم بدم که برای خیلی ها سوال شده بود که چرا ما از هم دوریم همگی و این همه دلتنگی از کجا اومده ... .

عزیزای دلم خدارو شکر همه چی خوبه ، همه صحیح و سالمن ، فقط من و پناه اومدیم زودتر پیش پدر و مادرم که ایران زندگی نمیکنن چون هم من یه سری کار اداری داشتم اینجا که حتما باید انجام میدادم تو زمان مشخص شده ای هم اینکه همسرم مشغول کارن حسابی و نتونستن مارو تو این زمان مشخص همراهی کنن ... نه ما جدا شدیم ( زبونم لال ) نه قرار پناه اینجا بمونه درس بخونه یا زندگی کنیم.

حالا چرا من اینجا کار اداری دارم نه ؟ اینم سوال بعدیه دیگه حتما نه ؟؟؟ چون من هم قبل از ازدواجم ایران زندگی نمیکردم و هنوز اینجا کارای اداری برام پیش میاد مثل رسیدگی به کارای بیمم و کارای شهردای و کارتهای شناسایی و و و ... خوب و کامل توضیح دادم ؟؟؟

پناه دختر شاهرخ استخری

پناه دختر شاهرخ استخری

پناه دختر شاهرخ استخری مردادماه سال 92 به دنیا آمد و سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری تقریبا هر روز عکس های جدیدی از دخترش را منتشر میکند و با صبر و حوصله درباره اتفاقات مهم زندگیشان توضیح میدهد.

عکس های اینستاگرامی پناه دختر شاهرخ استخری

دختر شاهرخ استخری

عکس جدید پناه دختر شاهرخ استخری

دختر شاهرخ استخری

 پناه دختر دوست داشتنی شاهرخ استخری 

دختر شاهرخ استخری

عکس بانمک پناه دختر شاهرخ استخری

دختر شاهرخ استخری

عکس زیبای پناه دختر شاهرخ استخری

دختر شاهرخ استخری

 پناه دختر شاهرخ استخری

توضیح جالب همسر شاهرخ استخری درباره شایعه جداییشان!

واکنش همسر شاهرخ استخری به شایعه جداییشان!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 24 خرداد 1394

@ همه می دانیم که در بسیاری از مناطق دنیا:

- مردم با هر نوع لباس و پوشش در کنار هم زندگی می کنند؛ از بانوانی که روبنده و پوشیه دارند تا زنانی که حداقل پوشش را هم برای پوشاندن عورتین ندارند.

- عقاید مختلف مانند مذهبی و غیر مذهبی و رادیکال و لیبرال در کنار هم به سر می برند.

- عده ای که اهل سیاست و مطالعه ی سیاسی هستند و برخی که اهل سیاست نیستند با هم همزیستی مسالمت آمیز دارند.

- در میان فیلمسازان، عده ای آزاد و غیر وابسته هستند و برخی در خدمت حاکمیت اند که برای تبیین یا توجیه سیاست های کلان نظام شان فیلم می سازند و بین این دو گروه فیلمساز هیچ تنشی وجود ندارد.

- عده ای بر عقاید مذهبی جامعه و حتی کتاب آسمانی خود نقد می نویسند و کسی با آن ها کاری ندارد.

- قومیت های مختلف در کشورشان در کنار هم زندگی می کنند و به هم احترام می گذارند.

@ اما وقتی به کشور ایران وارد می شوید:

- باحجابش بی حجاب را مسخره می کند و بی حجابش به باحجاب می خندد.

- برتری جویی عقیدتی وحشتناکی در بین عقاید مختلف وجود دارد و هرکدام خود را برحق و دیگری را مستوجب مرگ و عذاب اخروی می دانند.

- حقوق عقاید و قومیت ها به دلیل اختلافات کودکانه رعایت نمی شود.

- کسی که با سیاست های کلی نظام مخالف باشد، برانداز و مستوجب مرگ است و مخالفت با سیاست های جزیی با اتهام ضد انقلاب، خودفروخته، نفوذی، بی بصیرت و... همراه می شود.

- حاکمیت، شیعیان کشورش را به دو گره موافق و مخالف ولایت فقیه تقسیم کرده و هر صبح و شام چماق مرگ و نیستی را بر مخالفان ولایت فقیه می نوازد و از بسیاری حقوق شهروندی خود محروم می نماید.

- فیلمسازان منتقد، از سوی جناح مخالف به سیاه نمایی متهم می شوند و فیلمسازان وابسته به نظام مورد بی مهری و تمسخر طرف مقابل قرار می گیرند.

- منتقدان و اندیشمندان درون دینی فقط به دلیل گفتن حرف های تازه – با وجود علمی بودن سخنان شان – مورد بی مهری قرار می گیرند و به خروج از کشور یا انزوای مطلق مجبور می شوند.

- روحانیون و علمای حوزوی شیعه به دو گروه حکومتی و غیر حکومتی تقسیم شده و با هرکدام از آن ها برخوردهای به شدت تبعیض آمیز صورت می گیرد.

- روحانیون شیعه غیر حکومتی یا باید سکوت اختیار کنند یا برچسب «اسلام آمریکایی» و «شیعه انگلیسی» را به جان بخرند.

- مسؤولان یک نظام به دو گروه مخالفین و ساکتین فتنه تقسیم می شوند. ساکتین به انزوا و بی مهری محکوم می شوند و مخالفین فتنه – حتی اگر مخالفت شان در ظاهر بوده – قدر می بینند و بر صدر می نشینند.

# پرسش های مهم و اساسی این ها است:

یک) منشأ این همه اختلاف افکنی و دسته بندی کردن مردم و مسؤولان در کجا است و چه اهدافی را دنبال می کند؟

دو) آیا زمان آن نرسید از تنگ نظری دست برداریم، تعصبات را کنار بگذاریم، نگاه واقع بینانه تری به قضایا داشته باشیم، مصالح کشور و همگرایی ملی را در اندیشه و رفتار مدنظر قرار دهیم، مصلحت گروهی را به منافع شخصی و جناحی ترجیح دهیم، همه زیر چتر ایرانیت و اسلامیت جمع شویم و همدیگر را تحمل کنیم؟

 

سیدحسن حسینی

(29/1/97)

چرا تحمل نداريم؟نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 20 خرداد 1394

این شبها شاهد پخش سریال کوبار از شبکه 2 سیما هستیم. سریالی که در فضای سرسبز شمال فیلم برداری شده و تا اینجا ساختاری صمیمی، بدون سرو صدا و زد و خوردهای معمول در سریال های امروزی دارد.

ظاهرا در پشت پرده این سریال به ظاهر آرام که بازیگران سرشناس، خوش قیافه و در عین حال دانش آموزان مودبی دارد، اهدافی گنجانده شده است. چرا که از همین قسمت های ابتدایی، دغدغه آقا معلم تازه وارد این شده که پسران و دختران مقطع دبیرستان با هم نمایشنامه اجرا کنند و تلاش های خود را هم برای عادی سازی روابط دختر و پسر در این مقطع انجام می دهد و دیگران هم با او در این زمینه همکاری می کنند به گونه ای که حتی مخالفین این طرح نیز به راحتی و بدون بیان دلیل منطقی، تسلیم خواسته او و دانش آموزان شده و مجوز حضور پسران در مدرسه دخترانه صادر می شود.

سئوال اینجاست که الان که روابط و دوستی های دختر و پسر در جامعه ما به معضل تبدیل شده و حتی در مدارس ابتدایی و راهنمایی نیز مسئولین مربوطه قادر به مدیریت و کنترل آن نیستند،چه لزومی دارد و با چه اهدافی روابط دختر و پسر کاملا عادی سازی شده و در عین حال حق دانش آموزان شمرده می شود؟ چرا عده ای اصرار دارند از سریال های غربی و فرهنگ غرب کپی برداری و الگو برداری کنند و چالش هایی که در پس روابط دختر و پسر آن هم در اوج نوجوانی و جوانی وجود دارد را نادیده بگیرند؟ چرا صدا وسیمای ما در بسیاری از موارد پیشگام در هنجارشکنی ها می شود و نظارتی بر عملکرد آن مشاهده نمی شود؟ تا کی بناست ارزش های دینی و عرفی ما در جامعه توسط عده ای کم رنگ شده و حتی بی اساس و بی مورد نمایش داده شود؟ 

بهتر است بانیان فرهنگی به جای ساخت برنامه هایی با رویکرد غربی، اطلاعات دینی خود را افزایش دهند و در مسیری گام بردارند که روز به روز به سمت محکم کردن پایه های دینی و اخلاقی مردم پیش بروند نه اینکه با شیوه های مختلف دچار خودباختگی فرهنگی شوند.

یادمان باشد که نظام کشور ما اسلامی است و بناست ان شاءالله اسلام و قوانین اسلامی بر آن حاکم شود نه اینکه بنا بر نظر و مصلحت های شخصی تنها بخشی از دین و احکام آن را بگیریم مثل آنچه که متأسفانه در اکثر برنامه ها شاهدش هستیم.

 

هنجارشکني در سريال کوبارنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 20 خرداد 1394

و تاریخ آن گوشه ایستاده است و از دور می نگرد،زیر لب،لبخندی تلخ و دردناک دارد؛گوئی با لبانش می گرید.می گرید به سرنوشت این مرد،این در وطن خویش غریب؛و می خندد به این قوم،این پیروان محمّد(ص)،این مهاجران و انصار،و از خود می پرسد آیا از میان اینان کسی پیش نخواهد آمد؟صف این مؤمنان آسوده و بی دردی را که گرداگردِ مرد ایستاده اند و پیشوای خود را می نگرند،کسی نخواهد شکافت و پیش نخواهد آمد،تا ببیند که این پیغمبری که در انبوه مؤمنان صادقش،چنین بی کس و بیگانه و مجهول مانده است،چه می گوید؟چه می کشد؟چه می خواهد؟آن بار سنگین،آن آوار خفقان آوری که از آن،این همه می نالد چیست؟او را کمک کند،او را سبک بار تر کند؟

و تاریخ همچنان از دور می نگریست،و با لبخند پنهانی و تلخش می گریست و زیر لب به درد می گفت:«پیغمبری اولوالعزم،صاحب کتاب و رسالت!و در میان انبوه امّتش،اینچنین غریب!و در میان انبوه قومش،اینچنین بیگانه،در انبوه خاندان و عشیره اش این چنین تنها!و در میان گرم ترین و متعصّب ترین مؤمنانش،اینچنین مجهول!

 

ناگهان!تاریخ بر خود لرزید!

 

ناگهان چه می بینم؟این کیست؟این مسافر کیست؟این عرب نیست.چهره اش به روشنائی سپیده است،پیشانی اش باز،سیمایش غبارِ راه گرفته،چشمانش رنگ برگشته،خسته،کوفته،تشنه،بی تاب...پیداست که از سفری دور می آید؛پیداست که سال ها آواره بوده است...پیداست که از کویری سوخته می رسد.

 

اِ،این چهره را می شناسم!او را دیده ام...این همان...در کنار آتشکده...ها...در آن کلیسا...که از پنجره ناگهان بیرون پرید...

 

اِ...این سلمان است!

 

و بعد سلمان ماند؛در نخستین دیدار،ایمان آورد و دیگر تا پایا عمر آرام گرفت و «سلمانُ مِنّا» شد و صاحب سرّ«پیام آور» شد و محمّد(ص) با او،خود را در انبوه مهاجران و انصار،آن کوه سنگینی را که بر سینه اش آوار شده بود،سبک تر احساس می کرد؛چه،سلمان،بخشی از آن را خود بر دوش جانش گرفت.هرگاه دردها بر جانش می ریخت،سلمان را فرامیخواند،در چشم های آشنای او ناله می کرد،در گفت و گوی با او فریاد می زد و آسوده می شد.

 

ادامه دارد...

«علي(ع)» از خدا نيز تنهاتر است!(4)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 19 خرداد 1394

آشپزخانه ال شکل با دیزاین مدرن

دکوراسیون آشپزخانه ال بنا به سبک طراحی آشپزخانه های امروزی بسیار کاربردی و پرطرفدار است. بیشتر مردم خواسته یا ناخواسته چنین چیدمانی را وارد آشپزخانه کرده اند. در ادامه با ایده هایی از چیدمان آشپزخانه ال شکل آشنا خواهید شد.

40 ایده طراحی جذاب و متفاوت دکوراسیون آشپزخانه ال شکل

سبک طراحی محیط در فضاهای کارکردی اهمیت زیادی دارد. به گونه ای که بیشترین دقت و حوصله صرف چنین فضاهایی می شود. آشپزخانه یکی از فضاهایی است که باید برای طراحی آن زمان زیادی صرف گردد. چنین محیطی ضمن داشتن فضای کافی برای رفت و آمد، باید مرتب و منظم باشد و این ترتیب و نظم با حداقل استفاده از فضا فراهم شده باشد.

آشپزخانه ال شکل با دیزاین شیک

دیزاین متفاوت آشپزخانه ال شکل

دیزاین عالی آشپزخانه ال شکل

دیزاین زیبای آشپزخانه ال شکل

دیزاین جذاب آشپزخانه ال شکل

طراحی فوق العاده آشپزخانه ال شکل

طراحی ایده آل آشپزخانه ال شکل

طراحی مدرن آشپزخانه ال شکل

طراحی جدید آشپزخانه ال شکل

طراحی لاکچری آشپزخانه ال شکل

طراحی متفاوت آشپزخانه ال شکل

طراحی عالی آشپزخانه ال شکل

طراحی زیبا آشپزخانه ال شکل

آشپزخانه ال شکل با چیدمان ظریف

چیدمان جدید آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون آشپزخانه ال در اکثر آشپزخانه ها وجود دارد. چیدمان ال در زندگی های امروزی با توجه به معماری آشپزخانه ها در الویت قرار می گیرد. ضمن اینکه در چنین سبک چیدمان آشپزخانه، فضای کافی برای رفت و آمد و … نیز فراهم شده است. بنابراین با انتخاب دکوراسیون آشپزخانه ال بهینه سازی بیشتر از قبل انجام شده است.

این سبک طراحی در آشپزخانه های باز پر کاربرد است. به عنوان مثال طرح کابینت های دایره وار در سبک آشپزخانه جزیره ای کاربرد بیشتر دارد. ساماندهی دکوراسیون آشپزخانه باید به گونه ای باشد که فضای کافی برای ترتیب منظم وسایل در اختیار شما قرار دهد.

آشپزخانه ال شکل با چیدمان مدرن

چیدمان لاکچری آشپزخانه ال شکل

چیدمان شیک آشپزخانه ال شکل

چیدمان فوق العاده آشپزخانه ال شکل

چیدمان متفاوت آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون آشپزخانه ال شکل

آشپزخانه با طراحی ظریف ال

دکوراسیون آشپزخانه ال شکل

چیدمان زیبای آشپزخانه ال شکل

چیدمان عالی آشپزخانه ال شکل

طراحی آشپزخانه به شکل ال

دکوراسیون آشپزخانه ال شکل

آشپزخانه ال با طراحی ظریف

آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون لاکچری آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون آشپزخانه ال شکل، باعث فراخی و دلبازی محیط می شود. از این رو برای طراحی داخلی آشپزخانه پیشنهاد می شود. علاوه بر این، دکوراسیون انتخابی برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است و فضای بیشتری را در آشپزخانه ایجاد می کند.

با کمی دقت به چیدمان آشپزخانه ال, متوجه نواری از کابینت در دو طرف آشپزخانه می شوید. بنابراین فضای لازم در مرکز آشپزخانه فراهم است. البته اگر از میز برای صرف صبحانه و… در دکوراسیون آشپزخانه استفاده نشود. در واقع به جای استقرار میز در مرکز آشپزخانه از فضای روی پارتیشن آشپزخانه کمک گرفته شود.

دکوراسیون شیک آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون جدید آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون مدرن آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون آشپزخانه ال با در اختیار گذاشتن فضای کافی، محیط داخلی آشپزخانه را زیبا و در عین حال دلباز نشان می دهد. این فراخی امکان رفت و آمد راحت شما را در نقاط مختلف آشپزخانه موجب می شود. از این رو بسیار مورد استقبال و در مرکز توجه است.

با چنین دیزاینی هیچ چیز اضافی در وسط آشپزخانه خودنمایی نکرده و عملاً همه چیز در جای مناسبی مستقر شده اند. علاوه بر این موارد، باید از نورهای تاکیدی زیبایی که می توان در این محیط به کار برد، نیز صحبت به میان آورد. نوارهای طولی این سبک طراحی امکان استفاده از نورهای تاکیدی را در زیر کابینت فراهم می آورد. این روش هم یک دکوراسیون زیبا برای آشپزخانه ال محسوب می شود و هم منجر به روشنایی خاصی بر روی نواحی از سینک و… می شود.

دکوراسیون جالب آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون جذاب آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون زیبای آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون عالی آشپزخانه الی شکل

دکوراسیون متفاوت آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون ایده آل آشپزخانه ال شکل

دکوراسیون فوق العاده آشپزخانه ال شکل

دیزاین آشپزخانه ال در آشپزخانه های کم نور و کوچک به شکل معجزه ای عمل می کند. با چنین دیزاینی، کمبود فضا و نور تا حد زیادی جبران می شود. اگر با برقراری این سبک، مرکز آشپزخانه را خالی یافتید، می توانید از میز و صندلی برای پر کردن آن استفاده کنید. البته این مسئله خیلی در آشپزخانه های کوچک قابل اجرا نیست.

40 طراحی مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه ال شکلنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 17 خرداد 1394

ایران آنلاین:در حضور دهها رسانه، پسر ترامپ از زن هنرمند و مدل خود بعد از 13 سال زندگی مشترک جدا شد.

پسر و عروس دونالد ترامپ

 ورود پسر و عروس دونالد ترامپ به دادگاه برای جدایی

به نقل از دیلی میل آنها در دادگاه منهتن نیویورک به همراه وکلای خویش حضور یافتند و بی آنکه توضیح بیشتری در باره طلاق خویش بدهند راه خود را از هم جدا کردند. جان حاصل ازدواج دونالد ترامپ با اولین زنش، ایوانا است.

پسر و عروس دونالد ترامپ

پسر و عروس دونالد ترامپ در دادگاه

دونالد جان ترامپ فرزند ارشد و 40 ساله ترامپ در حالی با وانسا همسر هنرمند و مدل خود متارکه کرد که دارای 5 فرزند هستند.

عروس دونالد ترامپ

ایوانا قبل از طلاق از پسر ترامپ

این فرزند ترامپ مدتها متولی شرکت و سازمان تجاری پدرش بود او در انتخابات 2016 هدایت کمپین تبلیغاتی دونالد ترامپ را عهده دار بود و نفش بسزایی در تخریب و افشاگری علیه هیلاری کلینتون داشت جان ترامپ بعد از دیدار و نشست مشترکش با سیاستمدار روسی جنجال برانگیخت.

پسر و عروس دونالد ترامپ

عکس دو نفره ایوانا و پسر ترامپ

او در مجموع یک تاجر و چهره تلویزیونی شناخته می شود و با این شهرت با مدل امریکایی وانسا ازدواج کرد.

انتهای پیام/م

طلاق بازیگر و مدل مشهور آمریکایی از پسر دونالد ترامپ

طلاق جنجالی در خانواده بزرگ ترامپ + تصاویرنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 15 خرداد 1394

سلام

چقدر اتفاق داره میفته تو بیان...بانو داره از بیان میاره به خاطر توهین...منم میخواستم برم به خاطر توهین و خیلی های دیگه

...یادمه یکی بهم گفت به بهرنگ یه فرصت بدیم درست میشه همه چی ولی  داره بدترمیشه و بقیه دارن میرن...درسته شوخی خوبه خنده خوبه ولی نه زیادش نه اینکه با شوخی هر حرفیو زد...واقعا بیان داره عوض میشع این سه سال که بیان بودم اینجوری نبوده و داره روز به روز بدترمیشه

..بد نیست یه تکونی به بیان بدیم یکم اخلاق رو درست کنیم..شعار نمیدما چون بلد نیستم ولی شوخی داره بد میشه پیامبر اسلام میگه هیچ وقت با کسی شوخی نکنید شاید باعث دلخوری بشه ...شوخی خوب نیست.....و اینکه بانو نرو سر یه موضوع فرار نکن بمون و  تا نشون بدی قوی هستی

بیان داره از صمیمتش کم میشه .... داره بد میشه و کسانی دارن بدش میکنند هرچی من حس خوب به بقیه بدم ولی باز همه چی بهم میریزه

خداکنه وضع از این بدتر نشه و باز همون وضع گذشته بشه تا حاله هممون خوب بشه

راجب اتفاقات افتاده در بیان.......نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 15 خرداد 1394

هنگام تولد ماه است؛ ماه بنی‌هاشم.

 گلخنده‌های آسمان و زمین و زمزمه‌های شورانگیز بلبلان در سال روز میلاد حضرت عباس علیه‌السلام در گوش عالم می‌پیچد.

پنجره‌ای از شادی بر دل‌ها گشوده می‌شود و رنگین کمان اشتیاق، فضای زندگی را می‌آراید.

ترنم شکفتن نوگلی معطر در باغستان توحید، دل‌ها را مفتون و مجذوب خویش می‌سازد.

ماه بر خانه ولایت می‌تابد.

نوزادی در خانه علی(ع) متولد می‌شود که پدر نیکی‌هاست و او را ابوالفضل می‌نامند.

ابوالفضل می‌آید و صفا و زیبایی و پاکی را به ارمغان می‌آورد.

می‌آید و کرامت و فضیلت و شهادت را با خود به همراه می‌آورد.

می‌آید و ابر رحمت اندیشه‌اش، همه تشنگان فضیلت را سیراب می کند.

 اینک هوا عطرآلود و عنبرآمیز است و آبشاری از نور، از خنده‌های شادمانه خورشید، به مهمانی زمین آمده است.

عباس بن علی علیه السلام به دنیای خاکی، گام نهاده؛ آیه روشن کتاب استقامت و وارث ایثار و خون.

پدر با همه عظمتش بر دستان یاریگر نورسیده بوسه می‌زند، دستانی که در روزی سخت تکیه‌گاه هستی خواهد شد.

ماه بنی‌هاشم! پرچم‌دار سپاه اسلام

 بخند ای گوهر نورسیده تا بر دانه‌های مروارید خنده‌ات، نیازمندان دخیل ببندند، یا باب‌الحوائج!

ای آینه‌دار کربلا و ای دست بیرون‌آمده از آستین خدا! شوق رسیدنت، شعبان را سرمست می کند.

 


نوشته شده در شنبه 97/2/1ساعت 9:34 صبح توسط حمیده بالایی نظرات ( ) |
ماه بنيهاشم تولدت مبارک!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 13 خرداد 1394

از دیگر کرامات شیخنا اینکه قصد داشت قالب وبلاگ سخن‌سرا را تغییر دهد. ولی بی‌حواسی کار دستش داد و قالب وبلاگ خویش را پراند.
هشتگ با غم‌انگیزترین حالت وبلاگ چه کنم؟
ما هیچ ما شربت خاکشیرنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 12 خرداد 1394


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات