ناقلاها
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زهره مقدمی
نویسندگان

 

شما که سرتان مدام توی کتاب و دانشگاه و اینترنت است و وقت تان را در شبکه های مجازی تلف نمی کنید، بهتر ازحقیر می دانید که در دنیا سه نوع حکومت وجود دارد:

یک- استبدادی و دیکتاتوری: که یک نفر برهمه حکومت می کند وهرچه بگوید باید اجرا شود.

دو- دموکراسی: که مسؤولان با رأی مردم روی کار می آیند و نهادهای نظارتی هم بر کار آن ها نظارت می کنند.

سه- دموکُرسی: یعنی حکومت اهل کرسی بر مردم.

شاید برای شما سؤال شده باشد که «اهل کُرسی» چه کسانی هستند؟ ...اهل کرسی عبارت از مسؤولانی است که:

اولاً عده ای شان مادام العمر هستند وهیچ وقت عوض نمی شوند. تعدادی از آن ها هم با رأی مردم برسر کار می آیند، اما درکل، فقط جای شان عوض می شود و تغییر زیادی در آن ها ایجاد نمی شود. ارگان های نظارتی هم مانند تماشاچی ایستاده اند و با دقت تمام برکار مسؤولان نظارت می کنند.

ثانیاً تصمیمات شان را در زیر و دور کرسی می گیرند و به مردم فهیم کشورشان اعلام می کنند. مسؤولان دور کرسی همیشه به دو دسته ی «این طرف کرسی» و «آن طرف کرسی» تقسیم می شوند. البته گاهی ممکن است عده ای نه این طرفی باشند و نه آن طرفی. جای این عده روی کرسی است و به آن ها اهل «وسط کرسی» می گویند. گاهی هم پیش می آید بعضی ها اهل این طرف یا آن طرف هستند ولی به طرف دیگر یا به وسط متمایل می شوند. مهم این است که احساس کنند رأی مردم به کدام طرف گرایش دارد.

نکته ی مهم در مورد «دموکُرسی» این است که قدرت همیشه بین خودی ها جابه جا می شود و هیچ وقت به دست نُخودی ها نمی رسد. البته گاهی هم پیش می آید که بعضی ازخودی ها بر اثر بی بصیرتی، نُخوی می شوند. این آدم های ناسپاس باید فوراً مجازات شوند تا قدر نعمت کرسی را بدانند.

نکته ی مهم تر، فضای زیر کرسی است که هراز گاهی اتفاقات خیلی عجیب و غریبی در آن روی می دهد. نگارنده هم مثل شما از زیرآن کرسی مخوف خبر ندارد، اما از وقتی این شبکه های اجتماعی و مجازی معاند، در دسترس همه قرار گرفته است و یا وقتی دعوای خودی ها با نخودی هایی که قبلاً خودی بوده اند درمی گیرد، ناخواسته خبرهای ضعیفی از زیر کرسی به ملت می رسد. خبرها حاکی از آن است که کرسی خیلی گرم و وضع اهل کرسی بسیار توپ است و می رود توپ تر هم بشود. گور پدرکسانی که دست شان به کرسی نمی رسد و یا به هر دلیلی از دور کرسی اخراج می شوند!

دانشمندان اهل کرسی، سیستم «دموکُرسی» را مترقی ترین سیستم سیاسی از زمان حضرت آدم(ع) به این طرف می دانند ومعتقدند باید جایگزین بقیه ی سیستم ها درجهان بشود.

 

انواع حکومت ها درجهاننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 30 تیر 1394

هدف صدا و سيما چيه دقيقا


اگه مرض داره بگه مايم بدونيم


والا


بازه امتحانات خون به جيگرت ميکنه و آه از نهادت به آسمان بس که فيلما وبرنامه هاي جذاب وسط پاراگرافاي کتابات پخش مي کنه


تابستون که ميشه کوفتم نداره هيچ کانالش:/


+ هيچي.فقط خولستم همدردي کنم با افسان و بگم: ميدونم غصه ت گرفته،درکت ميکنم سخته فوش شون ندي، اونا خرن، تو ولش کن:)

شاکي کردين بچه رو خبنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 30 تیر 1394

تربیت و تغییر دادن خود بسیار سخته و تغییر و تربیت دیگری حتی اگر اون دیگری فرزندت باشد بســــــــــــــــــــــــــــــــیار سخت تره.

در حال ترک کردن موبایل و تبلت هستیم! از خودم می پرسم کی این ماده مخدر خطرناک وارد زندگی هامون شد؟ کی همه ما رو کم کم بلعید جوری که الان داریم در شکمش زندگی می کنیم اما هنوز هم از این که قطعه قطعه شدیم چیزی درک نمی کنیم.

دخترک بسیار وابسته به موبایله! از کجا شروع شد؟ از جایی که خطرش را به خوبی درک نکردیم از جایی که همه گیر شد چون دست همه بود از کوچیک تا بزرگ فکر نکردیم که اینهمه خطرناکه. راستش هر چیزی که خیلی همه گیر می شه زشتی و پلیدیش ین نه اینکه بریزه اما عادی می شه و این خودش عمق فاجعه است.

چطوری باید موبایل را ترک کرد؟

خیلی وقتها بهش فکر کردم. خودم مدتهاست سراغش نمی رم. حتی دلایل غیر موجهی مثل خواندن اخبار جواب دادن ایمیل یا پرداخت قبض و غیره را دیگر به کار نمی برم. برای خواندن اخبار کامپیوتر را روشن می کنم و به خودم یک زمان ده دقیقه ای در نظر می گیرم. پرداخت قبضها را سعی می کنم در چند دقیقه انجام بدم و زود کارم را تمام کنم. کلا سعی می کنم زیاد گوشی در دستم نباشه. با خودم قرار گذاشتم اون رو مثل یک ماده محترقه در نظر بگیرم و تا به دستم میاد زودتر ازش فاصله بگیرم.

اما برای بچه این قضیه خیلی سخته. بارها گفتم چشمهات، کمرت، شانه ها حوصله و اعصابت آسیب می بینه اما برای بچه ها این چیزها قابل درک نیست.

یک راه حل اشتباه هم اینه که به زور موبایل و تبلت را از بچه ها بگیریم.

راه حل اشتباه دیگه اینه که براشون زمان تعیین کنیم و بگیم فقط روزی نیم ساعت حق داری. معلومه که هر روز باید کلی جنگ و دعوا راه انداخت و زمان به سر آمده را یاد آوری کرد.

همه این راه حلهای اشتباه را رفته ایم..............

اما حالا تجربه جدید و بسیار جالب

روش نامحسوس

این روش روش بسیار آرامیه. اصلا دیگه لازم نیست مستقیم درباره مضرات موبایل و تبلت حرف زد و وقت تعیین کرد . حواسم هست کی دخترم می ره سراغ تبلت. می گذارم چند دقیقه ای سرش گرم باشه بعد طوری که اصلا در باره موبایل حرف نزنم بهش پیشنهاد می دم با هم یک کاری را انجام بدیم. کاری که اون هم خیلی دوست داره. مثلا رنگ آمیزی کتابش که خیلی دوست داره. یا ازش می پرسم راستی می خوای کمکم کنی غذا درست کنم و دقیقا کاری را که دوست دارد به او می سپرم. یا پیشنهاد می دم بریم بیرون یه دوری بزنیم یا خریدهای خانه را با هم انجام بدهیم. معمولا اگر کار پیشنهادی خیلی جذاب باشه دخترم بلافاصله تبلت را رها می کنه و میاد پیشم.

اینطوری بدون اینکه متوجه بشه از موبایل جداش می کنم. متاسفام اما باید بگم بچه هایی که به حال خودشون رها می شن چیزهایی مثل تبلت و امثال اینها براشون جذاب میشه اگر برای بچه ها وقت گذاشت و کنارشون باشیم امکان نداره موبایل براشون جذابیت نداره.

روش دیگر هم اینه که این وسیله ها را کلا ازشون دور کنید. مثلا من به همسرم گفتم بگه به تبلت در محل کارش احتیاج داره و از دخترم اون رو قرض بگیره. این هم خیلی خوب بود.

در هر صورت من به تجربه متوجه شدم اصلا نباید مستقیم به بچه ها در باره این موضوع حرف زد. چون معمولا حرفها و تذکرها شکل غر زدن می گیره شکل سرزنش کردن به خودش می گیره و بیشتر بچه ها را ناامن و مضطرب می کنه. به نظرم تذکر مستقیم برای ترک اعتیاد به وسیله ای چنان سکر آور کمتر موثره.


روز دومنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
سه شنبه 30 تیر 1394

برای چیدمان خانه های امروزی به غیر از تهیه مایحتاج و وسایل مورد نیاز، سبک دکوراسیون مناسب با توجه به سلیقه ساکنان و همچنین انتخاب رنگ مورد علاقه که با فضای داخلی خانه هماهنگ شود، در اولویت قرار دارد. زمانی که تصمیم می گیریم برای دکوراسیون خانه خود دست به کار شویم، مشاهده نمونه های زیبا و نزدیک به آنچه برگزیده ایم می تواند در ادامه راه کمک کننده باشد. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه به شهر دیگری سفر کردیم. دکوراسیون منزل ایرانی خانواده اکبر زاده در نوشهر راهنمای شما خواهد بود. خانم الهام به همراه مانلی دختر زیبا و همسرشان در این خانه زیبا میزبان چیدانه بودند:

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

خانه نوشهر در یک نگاه

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

داستان دکوراسیون خانه الهام و خانواده سه نفره شان

خانواده سه نفره ما از من و همسرم و دخترم مانلی که ۵ ساله هست، تشکیل شده است. سبک مورد علاقه من سبک مینیمال و مدرن بود که در عین سادگی جذاب باشد. من تمام وسایل که قیمت های بالاتری داشت مثل مبلمان را از رنگ های خنثی استفاده کردم و با مبل چستر زرشکی مات به فضای داخلی خانه رنگ دادم. فرش ها هم کاملا رنگشان خنثی است.

مطلب پیشنهادی: رنگ های خنثی در دکوراسیون، چگونه از بی حالی نجاتشان دهیم؟

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

در دکوراسیون منزل ما تمرکز بر روی تابلو و اکسسوری است که اگر بعد از مدتی خسته کننده شد، با هزینه های کمتری قابلیت تغییر داشته باشد. با تابلوهای زیاد سعی کردم چیدمان خانه را از یکنواختی در بیاورم و هر وقت هم دلم را زد، تغییر آن پر هزینه نیست.

مطلب پیشنهادی: ۸ نکته مهم برای نصب تابلو به دیوار در دکوراسیون منزل

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

قسمت مهم در تابلوهای دیواری خانه ما این است که همه یک پیام دارند و آن هم امید و انرژی مثبت هست . یکی از تابلوهای روی دیوار یعنی تابلوی اولی از سمت راست تاریخ تولد دخترم هست که آن را به میلادی نمایش می دهد و ما اسم آن راgolden day  گذاشتیم.

مطلب پیشنهادی: ۸ تابلو خلاقانه برای تزیین دیوارهای منزل

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

لوازم و وسایل در دکوراسیون منزل الهام

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای مانلی زیبا

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

لوازم برقی در آشپزخانه نوشهر

مطلب پیشنهادی: خرید لوازم خانگی، دنبال چه ویژگی هایی باشم؟

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

توصیه الهام: برای چیدمان متفاوت باشید

برای طراحی داخلی خانه سبک و داستان خودتان را داشته باشید، متفاوت باشید و از متفاوت بودن نترسید. برای مثال من مانکنی را در دکوراسیون پذیرایی قرار دادم و آن را دوست دارم. به نظرم یک انتخاب ساده و در عین حال متفاوت و جسورانه است.

برای مشاهده تصاویر بیشتر از دکوراسیون خانه نوشهر به پروفایل عکاس سری بزنید.

پیشنهادات چیدانه

مبل چسترفیلد سه نفره
مبلمان راحتی مدل چستر
مبلمان راحتی یاشیل مدل چستر

مبل چستر

مبل چستر فیلد

تصویر مبلمان Bolero یاتاش
 کاناپه Alien
مبل سه نفره

مبل راحتی به رنگ طوسی و سبک مدرن

میز جلو مبلی با چوب طبیعی
تصویر میزجلو مبلی اینداسترال Industrial Coffee Table
میز چوب و فلز 2 طبقه

میز جلو مبلی چوب و فلز

صندوق

صندوق دکوری به عنوان میز

ساعت دیواری
ساعت دیواری
ساعت دیواری W015

ساعت دیواری گرد

کدام یک از محصولات معرفی شده برای دکوراسیون منزل شما مناسب است و قصد خرید آن را دارید؟ می توانید روی آن کلیک کرده و از طریق کادر سبز رنگ با فروشنده ارتباط برقرار کنید. 

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: استودیو پر | تحریریه چیدانه 

دکوراسیون زرشکی و کرم، منزل مدرن خانواده الهام در نوشهر!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 29 تیر 1394

مشکل آب چقدر جدی است ؟ من که جرات تذکر ندارم !

آن روزهایی که برای سرکشی به خانواده و بستگان به زادگاهم بر می گشتم در اولین فرصت سعی می کردم  به دریاچه زیبای پریشان که تا آبادی ما فاصله چندانی نداشت سری  بزنم. حال یا به بهانه ماهی گیری بود یا تفریح و تماشای زیبایی های خیره کننده دریاچه. از بوته های کناره دریا که بوی معطرشان به وجدت می آورد گرفته تا آواز مستانه پرندگان زیبا و رنگارنگ  و لانه های پر از تخم آن ها بر فراز نیزارهای سر سبز و صدای جهش ماهیان جوانی که خود را از آب به بیرون پرتاب می کردند همه و همه برگ زرینی از قدرت لایزال الهی و شکوهمندی و در عین حال ظرافت طبیعت را به رخ می کشید . راستش هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم که روزی چشم باز کنم و دریاچه نباشد واین همه زیبایی محو شده باشد  ! 
اما عاقبت آن روز نحس آمد و بیکباره متوجه شدم از دریاچه زیبایی که سال ها زیباترین و خاطره انگیز ترین دوران زندگیم را در کنار آن سپری  کرده بودم و جای جایش برایم پر از  شادترین و بیاد ماندنی ترین خاطره ها بود دیگر اثری نبود . 
با این حال به خودم دلداری می دادم که این وضعیت موقتی است و بالاخره دیر یا زود یک روز دریاچه دوباره بر می گردد و چشمانمان به جمالش روشن می گردد ، چه آن که در اوایل کودکیم هم  یکبار کم آب شدن دریاچه را شاهد بودم .
سال ها گذشت ،اما متاسفانه دریاچه بر نگشت و دیگر آن خاطرات شیرین زنده نشد و شاید هیچ وقت هم تکرار نشود .

ابتدا فکر می کردم این جریان مختص دریاچه پریشان بوده است تا این که تالاب ارژن هم به خاطره ها پیوست و بعد اخبار نگران کننده ای از خشک شدن دیگر دریاچه ها از بختگان گرفته تا ارومیه و سپس پایین رفتن سطح آب ها و خشکیدن چاهها و  قنات ها و .....

بگذریم !
یکی دوسالی است که مسئولان کشور ما ظاهرا بیدار شده اند و به طرق مختلف در ماجرای آب هشدار می دهند ، نمی دانم خودشان چقدر بروز این فاجعه باورشان شده و در زندگی شخصی خود چه اندازه به آب و چگونگی مصرف آن بها می دهند ولی به هرحال  کم و بیش از صدا و سیما و دیگر رسانه ها تذکراتی به مردم  داده می شود .
از طرفی شاهدیم که درگیری های مرتبط با کمبود آب هم هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد .تا دیروز اصفهان و یزد و چهارمحال بود و امروز برازجان و بندر عباس و شاپور کازرون تا فردا چه پیش آید.
از منزل بیرون می زنم . رهگذری در کوچه با نشان دادن جویباری که از سرریز آب کولرهای پشت بام آپارتمان مجاورمان  در کوچه راه افتاده است به من تذکر می دهد و من که جرات ندارم زنگ اهالی آن آپارتمان را بزنم قول می دهم که تذکر بدهم !
در محله ای که کار می کنم خانمی را می بینم که ساعت ها کوچه خاکی جلو منزلش را با آب بی بها صفا می دهد و من جویبار سرازیر شده را که طولش بیش از پنجاه متر است نظاره گرم اما جرات تذکر ندارم!
آن طرف تر دیگری شیلنگ آب را روی ماشینش گرفته و با حوصله تمام گرد و خاک را از روی نازنینش می زداید و از آن بدتر 
کارواش های شهر همچنان فعالند و بدون دغدغه و با قدرت تمام ، سیل آب را به روی ماشینها می پاشند و روزانه میلیون ها لیتر آب را به فاضلآب تبدیل می کنند و دولت ظاهرا  نیازی به اصلاح این سیستم نمی ببند من هم جرات تذکر ندارم .

موقع برگشتن به خانه چشمم به گودال وسیع  وسط بولوار کمربندی می افتد که به واسطه بی مبالاتی تبدیل به یک مرداب شده است و من جرات تذکر ندارم!

براستی چگونه باور کنم آب دارد تمام می شود ؟
نمی دانم. ! شاید کمتر کسی باورش شده ما آب نداریم! 

 به منزل برمی گردم  ، قبل از ورود خانم با دو بشکه 20 لیتری دم در منتظرم ایستاده است : آب قطع شده است و مهمان هم داریم بی زحمت .....

 

مشکل آب جدي است ! باور کنيم يا نکنيم ؟نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 29 تیر 1394

گاهی دیر میشد. بدو بدو میکردم تا کلاس. نفس زنون میرسیدم. وارد که میشدم میدیدم همون کنج همیشگیت نشستی. بعد آروم ِ آروم میشدم. یه مبحثی هست توی علم ورزش به اسم برگشت به حالت استراحت که شاید واسه هر ورزشکاری دقیقه‌ها زمان ببره اما من همونجا آرومترین مرد دنیا میشدم. فیزیولوژی رو زیر سوال میبردی دختر...

از حرف‌های که میزنینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 29 تیر 1394

رقابت گروه سوم در مرحله دوم خنداننده شو 2

برنامه خندوانه با اجرای احسان کرمی شب گذشته 5 مرداد 1397 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. رامبد جوان به همراه پانته آ بهرام ، فرهاد آئیش و اشکان خطیبی چهار داور مسابقه خنداننده شو در برنامه خندوانه با شرکت کننده هایی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

در شب آخر از مرحله دوم خنداننده شوی 2 چهار شرکت کننده به رقابت با یکدیگر پرداختند و استندآپ کمدی های خود را روی صحنه بردند .

اجرای گروه سوم در مرحله دوم خنداننده شو

اجرای امیرحسین قیاسی در خنداننده شوی 2

امیرحسین قیاسی اولین شرکت کننده شب گذشته مسابقه خنداننده شو بود که از گروه رامبد جوان استندآپ کمدی خود را با موضوع مشکلات اجتماعی در شوراها اجرا کرد.

امیرحسین قیاسی

استندآپ کمدی امیرحسین قیاسی در مسابقه خنداننده شو

اجرای امیرحسین قیاسی با این موضوع مورد تایید داوران قرار گرفت و پانته آ بهرام درخصوص اجرای او گفت :این موضوع که مشکلات اجتماعی را با طنز مطرح میکنی بسیار جالب است و اگر کمی پرانرژی تر بودی قطعا بیشتر میخندیدیم. فرهاد آئیش و اشکان خطیبی هم نظرات مثبتی نسبت به اجرای امیرحسین داشتند و در نهایت رامبد جوان از سختی های اجرای این موضوع و متن هایی که نوشته خود امیرحسین بود صحبت کرد.

اجرای رضا نظری در خنداننده شوی 2

رضا نظری دومین شرکت کننده گروه سوم از مرحله دوم خنداننده شو بود که از گروه اشکان خطیبی با موضوع استفاده از وسایل نقلیه عمومی استندآپ کمدی خود را اجرا کرد.

رضا نظری

استندآپ کمدی رضا نظری در مسابقه خنداننده شو

اجرای رضا نظری با نظرات متفاوتی از سوی داوران روبرو شد و پانته آ بهرام درباره اجرای او گفت:من کاملا طنزت رو دوست دارم ولی به نظرم در لحظه هایی که قرار بود تبدیل به نمایش شود کمی ضعیف بودی . فرهاد آئیش درباره اجرای او گفت :سلایق در استندآپ کمدی متفاوت است و تنها اشال تو این بود که فقط به یک سمت از استودیو نگاه میکردی و رامبد جوان هم با پانته آ بهرام هم نظر بود . اما اشکان خطیبی نظر مثبتی نسبت به اجرای رضا نظری داشت.

اجرای علی صبوری در خنداننده شوی 2

علی صبوری سومین شرکت کننده مرحله دوم خنداننده شو بود که از گروه فرهاد آئیش با داستانی از ماجراهای خودش و پدرش روی صحنه آمد.

علی صبوری

استندآپ کمدی علی صبوری در مسابقه خنداننده شو

اجرای علی صبوری به مانند مراحل قبل مورد توجه داوران قرار گرفت و رامبد جوان درباره اجرای او گفت :علی خیلی بامزه است و علیرضا افخمی از کارگردان های کشورمان هم درباره او نظر مثبتی داشت و به آینده تو امیدوار بود و حتی گفت که علی صبوری میتواند رضا عطاران دیگری در سینما باشد.

فرهاد آئیش درباره اجرای علی صبوری گفت :من علی را خیلی دوست دارم و به نظرم اجرای خوبی داشت اما برای اینکه رضا عطاران شود باید وقت بیشتری صرف کند و همسرم مائده هم در صحبت هایش با من به بانمک بودن علی و تفاوتش از روز اول تابحال اشاره کرده است.

اجرای ناصر محبی در خنداننده شوی 2

آخرین شرکت کننده مرحله دوم خنداننده شو ناصر محبی از گروه پانته آ بهرام بود که با موضوع سن و سالش و زندگی پولدارها آغاز کرد.

ناصر محبی

استندآپ کمدی ناصر محبی در مسابقه خنداننده شو

اشکان خطیبی درباره اجرای ناصر محبی گفت :به نظر من الان به اون جایگاهی که باید رسیدی و من واقعا فکر میکردم سنت بیشتر باشه ، منحصر به فردی و شوخی خاص خودت رو داری. فرهاد آئیش درباره اجرای او گفت :اصلا باورم نمیشد اینقدر خوب بتونی توی لحظه باشی و رامبد جوان درباره ناصر محبی گفت :خیلی باحال و پرانرژی بودی و بهت تبریک میگم .

در شب آخر از مرحله ی دوم خنداننده شوی 2 چه گذشت ؟!+تصاویر

اجراهایی متفاوت در شب آخر از مرحله ی دوم خنداننده شوی 2نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
دوشنبه 29 تیر 1394

کارل یونگ معتقد بود ما نمی توانیم صفتی را که در خود نداریم در دیگری تشخیص دهیم. به عنوان نمونه اگر شما فردی را خودخواه می دانید، مطمئن باشید شما هم می توانید به همان اندازه خودخواهی نشان دهید. چرا که ما نمی توانیم چیزی را درک کنیم بدون اینکه خود، آن نباشیم
مولانا در کتاب فیه ما فیه آورده است:
اگر در برادر خود عیب می بینی، آن عیب در توست که در او می بینی. عالَم همچون آیینه است؛ نقش خود را در او می بینی. آن عیب را از خود جدا کن. زیرا آن چه از او می رنجی، از خود می رنجی.

 

آن چه از او می رنجی، از خود می رنجینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
یکشنبه 28 تیر 1394

******
اگر شعری آرامتان کرد
دعایی به حال شاعر بد حالش کنید
ثواب دارد...

" دنیا به شاعرها بدهکاره "

******
برای دیدن عکس در سایز واقعی
بر روی آن کلیک کنید.
امیدوارم از پست ها لذت ببرید :))

دلم از آمدنت سرشار استنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
شنبه 27 تیر 1394

گاه گاهی که دلم میگیرد

پیش خود میگویم

آنکه جانم را سوخت

یاد می آرد ازین بنده هنوز؟

+کلافم کرده این معده و گوارش..خسته شدم دیگه ازین درد چندساله و دلپیچه،اه

،یه درد4ساله..4سالم رد کرده درد درده،درست مثل تو!

آنکه جانم سوختنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 26 تیر 1394

تویی که حرف از استقامت میزنی

تا حالا تونستی تو مهمونی ۵ ساعت سوراخ جورابتو مخفی کنی؟

حالا آرم بنز و بی ام و میزنید پشت پراید میپذیرم ازتون،

ولی آرم المپیک رو درک نمیکنم اصلانوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

زهره مقدمی
جمعه 26 تیر 1394

این روزها نه تنها در یکی دو شبکه صدا یا سیما شاهد پخش ترانه هایی همراه با  موسیقی های طرب انگیز و بعضاً مناسب مجالس لهو و لعب هستیم که تقریباً در اکثر شبکه ها این نوع ترانه سرایی رواج یافته است. موسیقی بعضی از ترانه ها همان موسیقی ترانه های مجالس لهو  است و تنها مضامین آن تغییر می کند. این ترانه ها گاهی به بهانه پخش برای کودکان و گاهی به بهانه های مختلف اعم از فرارسیدن اعیاد و بعضاً حتی اعیاد مذهبی پخش می شود. در بعضی از برنامه ها همانند خندوانه، وقتشه و ... و اخیراً دورهمی هم روز به روز شاهد حضور خواننده های مختلف با ترانه سرایی های مشکل دار هستیم که ظاهراً محدودیتی هم در پخش اینگونه ترانه ها اعمال نمی شود.

سئوال اینجاست که آیا نباید نظارتی بر متن و موسیقی ترانه هایی که از صدا و سیما پخش می شود صورت گیرد؟! آیا می توان به دلیل جذب بیشتر مخاطب هر نوع ترانه ای را پخش کرد و احکام شرعی مربوط به آن را نادیده گرفت؟!

وقتی صدا و سیما پیشگام در پخش انواع ترانه ها می شود متأسفانه سبب ترویج بعضاً ترانه های غیرمجاز می گردد و عده زیادی از مردم دلیل گوش دادن به ترانه های مسئله دار را پخش آن در صدا و سیما و در نتیجه مجاز بودن آن اعلام می دارند! در حالی که در طرب انگیز بودن این ترانه ها همین بس که اکثر آنها کودکان یکی دو ساله را نیز به طرب وامی دارد و جای بسی تعجب که بزرگترها و ناظرین بر موسیقی این مسئله را متوجه نمی شوند و یا نمی خواهند متوجه شوند. 

ظاهرا در سیاستی که در پخش این گونه ترانه ها لحاظ می شود بنا بر این است که جایگزینی برای ترانه های ماهواره ای و... لحاظ شود و یا اینگونه شادی را به جامعه القا کنند در حالی که باید توجه داشت که گناه را نمی توان با گناه ولو با شدت کمتر پاسخ داد و اینکه شادی حقیقی با گوش دادن به انواع ترانه ها به دست نمی آید؛ کما اینکه با وجود اینکه شاهد هستیم که روز به روز تساهل و تسامح بیشتری در پخش آن می شود مخاطبین هم کمتر راضی می شوند.

کاش مسئولین مربوطه به جای ترویج موسیقی و ترانه به فکر پرمحتوا کردن برنامه ها و خلاقیت در آن باشند و از لحاظ معنوی و روحی مردم را رشد دهند نه اینکه تحت تأثیر شبهات شبکه های بیگانه قرار بگیرند و بخواهند به هر قیمت مخاطبین را حفظ کنند. بدون شک عزت و تأثیر بیشتر در طی مسیری است که رضای خدا را همراه خود داشته باشد.

صدا و سيما و افزايش ترانه هانوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
جمعه 26 تیر 1394

مقدار مس در بدن یک فرد سالم بین 100 تا 150 میلی گرم تخمین زده می شود. مس به طور وسیعی در طبیعت پخش و توزیع شده است. حتی برنامه های غذایی فقیر و نامناسب نیز، نیازهای افراد به مس را تامین می کنند.کمبود این عنصر نادر است. کمبود مس (hypocupremia) معمولا در بیماران مبتلا به نفروزیس(نارسایی کلیه)، ویلسون، مبتلایان به سوء تغذیه پروتئین – انرژی و نوزادانی که در درازمدت تنها با شیر گاو تغذیه شده باشند، دیده می شود. فواید مس برای سلامتی شامل رشد مناسب بدن، استفاده کارآمد و موثر از آهن، واکنش‌های مناسب آنزیمی و نیز بهبود سلامت بافت‌های همبند، مو و چشم است. این ماده همچنین برای جلوگیری از پیری زودرس و تولید انرژی بسیار مهم است. علاوه بر این موارد، ریتم قلبی منظم، غده تیروئید تنظیم شده، کاهش نشانه‌های مرتبط با التهاب مفاصل، درمان سریع زخم، افزایش تشکیل گلبول‌های قرمز خون و کاهش کلسترول سایر مزایای مس برای سلامتی است. مس برای سلامت کلی بدن بسیار ضروری است و فرآیند متابولیک طبیعی در ارتباط با اسیدهای آمینه و ویتامین‌ها را قادر می‌سازد. این ماده داخل بدن تولید نمی‌شود ، بنابراین باید از طریق منابع خارجی وارد بدن گردد. مس سومین ماده معدنی در بدن است و تقریبا توسط پروتئین پلاسمای خون با نام سرولوپلاسمین حمل می‌شود. برای اینکه از مزایای این ماده بیشترین استفاده را ببرید باید آن را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. نوتروپنی (neutropenia) بهترین علامت مربوط به کمبود مس می باشد. نوتروپنی عبارت است از کاهش غیر طبیعی تعداد گلبول های سفید خون.معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند، داشتن یک دست‌بند مسی را توصیه می‌کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون‌های مسی در خون ذکر می‌کنند که با تماس دست‌بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می‌شود. از سوی دیگر محققین، یکی از علت‌های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون‌های آلومینیوم در مغز عنوان می‌کنند.تا چند دهه پیش، مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌های مسی استفاده می‌کردند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می‌گرفت ... هیچ‌کس نمی‌دانست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی قرار بگیرد، فقط می‌دانستند برای پخت غذا خیلی لازم می‌باشد.داستان از این قراره که بدن (مخصوصاً مغز) برای سلامت و نشاط و کنترل اسیدلاکتیک و کورتیزول به ٦ میلیارد یون مس نیاز دارد و به همین نسبت یون آهن. کمبود یون مس باعث میشه شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کنید و مدام دهن‌دره کنید. در ضمن هیچ کارخانه داروئی نمی‌تونه از یون یک عنصر برای شما قرص تهیه کنه ... و اونی که مثلاً به اسم قرص آهن به خورد شما می‌دهند شامل مولکول آهن هستش که برای بدن هیچ کاربردی نداره.

خواص مس خون

مهمترین عارضه ای که از کمبود مس خون در بدن به وجود می اید کم خونی است و مخصوصا در شیرخواران مشاهده می شود ، به گزارش آسان طب بعضی از پزشکان تجویز داروهای مس دار را در این مورد پیشنهاد کرده اند ، ولی چون مس در اکثر غذاهای خام و پخته شده وجود دارد و از طرف دیگر افراط در مصرف مس عوارض وخیمی ایجاد می کند ، بهتر است از مواد غذائی که از لحاظ مس غنی هستند استفاده شود . به طور کلی اطفال برای رشد خود بیشتر از بالغین احتیاج به مس دارند و برای آنها روزانه 5% تا1% میلی گرم مس به ازاء هر کیلوگرم وزن بدن کودک لازم است به وسیله غذا مصرف نمایند .کمبود مس در حیوانات باعث کم خونی ، پوکی استخوان ، اختلال در رشد مو ، و رنگدانه پوست می شود .

نقصان مس خون hypocupremia در مورد بیماری های زیر بروز میکند : بیماری های کلیه

بیماری های سوء تغذیه

اسپرو

بیماری های سلیاک

هیپوپروتئینمی ایدوپوپاتیک .

افزایش مس خون در جریان های زیر ممکنست دیده شود :

عفونت های میکروبی

ویروسی

تب حاد روماتیسمی

انفارکتوس قلب

لوپوس ارتیماتو

پرکاری شدید تیروئید

لوسمی مزمن

بعضی از انواع سرطانها

هموکروماتوزیس

سیروزها .

ولی تا این جا بدونید که غذا موقع پخت در درون قابلمه مسی، از یون آزاد شده این ظرف استفاده می‌کند و در بدن شما فوق‌العاده احساس نشاط و انرژی ایجاد می‌‌کنه دیگه از اون دهن‌درگی و خمیازه و کسالت خبری نیست و باعث طول عمر مفید,ولی یک دفعه توی دهه ٥٠ از این نون خشکی‌ها اومدند و داد می‌زدند (قابلمه مسی ....... کفگیر آهنی خریداریم .....) و با یک قیمت مناسب این قابلمه‌ها را خریدند و به جاش قابلمه آلمینیومی می‌دادند که بهش می‌گفتند روحی.

هیچکس توی اون دهه نفهمید این همه قابلمه مسی کجا قراره بره؟ بعدش هم که الان ظرف‌های استیل و تفلون و این مزخرفات اومده که مدعی هستند غذا توش زود می‌پزه و به کف ظرف نمی‌چسبه. ولی مردم ما خبر ندارند که همین یون‌های مضر در این ظروف عامل سرطان هستند و به راحتی یون سرب و آلمینیوم و ..... می‌تونند در جا، یک کودک ٦ ماهه را ظرف یک سال به بیماری‌های کمبود خونی و سرطان و یک فرد بزرگسال را در طی ٥ سال به بیماری‌های کبدی و خونی و طحال دچار کند و بعدش هم سرطان. من به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم حتماً برای پخت غذا (مخصوصاً غذاهای آبکی) از قابلمه مسی و کفگیر آهنی استفاده کنند. حداقل برای یک بار هم شده تا ظرف سه روز اثر آن را روی بدن خودتون ببینید. حالا جالبه توی شمال ایران موقع پخت خورشت (مخصوصاً فسنجون) یک تیکه آهن یا نعل اسب می‌اندازند وسط خورشت تا حسابی رنگ بگیره ..... این کار باعث آزاد شدن یون‌های آهن و سلامتی بدن می‌شود. اگر دقت کنید مردم مازندران و گیلان تقریباً در حد خیلی کم دچار بیماری‌های خونی و سرطان خون می‌شوند.

خواص جالب ظروف مسی ومس برای بدننوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
پنجشنبه 25 تیر 1394

مردی است، مرد.
ملاک است. ملاکی که با میزان هم‌خوانی دارد. میزان علی است. مردم او را به‌عنوان ملاک می‌شناسند. می‌دانند که او راه خطا نمی‌رود. پیمغبر(ص) درباره او فرمودند: هرگاه بین دو کار مخیر شده، حتما نزدیک به خیر و صلاح را انتخاب کرده است. زمان پیامبر را دیده، با ایشان در خانه شخصی به نام اَرقَم آشنا شده، در آنجا با دین اسلام آشنا شده و مسلمان هم شده است. آن گاه محضر پیامبرش را ترک کرده و به سوی خانه بر‌می‌گردد.
اولین کارش را در تبلیغ دین قرار می‌دهد. پدر و مادرش را با اسلام آشنا می‌کند و آن‌ها هم مسلمان می‌شوند. تبلیغ دین را از روز اول دینداری‌اش شروع کرد و تا آخرین روزهای عمر خود در صفین آن را ترک نکرد.
مخالفان پیامبر(ص) خبردار می‌شوند که او، پدر، مادر و برادرش عبدا... مسلمان شده‌اند. شروع می‌کنند به شکنجه کردن. اول پدر شهید می‌شود؛ اولین شهید دین اسلام. دوم مادر شهید می‌شود. نوبت به خود او می‌رسد. هر چه شکنجه‌اش می‌کنند. دست از اسلامش برنمی‌دارد. دست از آرمانش برنمی‌دارد. تازه مسلمان است؛ اما مسلمان مستقیم. مانند کوهی که هر بادی او را تکان نمی‌دهد. وقتی کافران از مسیر شکنجه ناامید می‌شوند تا او را حداقل به فحاشی پیامبر(ص) وادارند، تصمیم می‌گیرند تا او را در آتش اندازند و زنده زنده بسوزانند. آتش فراهم می‌شود، گُر می‌گیرد، گرم می‌شود. هوا هم گرم است. ریگ بیابان به تنهایی برای سوختن بس است؛ اما ضمیمه شده به آتش افروخته‌ای که می‌خواهد انسان بسوزاند. جسم جانباز شکنجه دیده را بلند می‌کنند. به سمت آتش می‌برند‌. نزدیک می‌شود به آتش. شهادتین را برلب می‌خواند. آماده دیدار خدا می‌شود. آماده پرواز می‌شود. در آتش می‌افتد... .
ثانیه‌ها می‌گذرد و همه کافران منتظر فریادهای غریبانه او هستند تا سوختنش را به نظاره بنشینند. صدایی نیامد. فریادی بلند نشد. ناگاه دیدند بدون ذره‌ای صدمه از آتش بیرون آمد و آتش بر او کارگر نشد. آری پیامبر وقتی دیدند عمار 48 ساله این‌گونه صبر پیشه کرد. اجازه ندادند آتش او را بسوزاند و زمانی که در آتش افتاد، پیامبر دعا کردند: «خدایا همان‌طور که آتش را بر ابراهیم سرد و سلامت کردی، بر عمار هم سرد و سلامت بگردان.»
عمار، باقی‌مانده قومی است معتقد، آخرین نفر این قوم باید بماند. باید محافظت بشود. پس او را نگه‌می‌دارند؛ ولی برای اینکه ثابت کند ثابت‌قدم است باید امتحان بدهد. در ناملایمات قرار بگیرد. به او غذا ندهند، او را بایکوت بکنند. تازیانه‌اش بزنند. پدر و مادرش را جلوی چشمانش شهید کنند. هم ساواک پیش از حکومت پیغمبر(ص) را ببیند و هم شکنجه‌هایشان را تا این‌ها امتحانی باشد برای ناب‌تر‌شدن عمار و امتحانی سخت‌تر برای بعدهای عمار... .
پیامبر، عمار را می‌خواهد برای علی. او را ملاک شناخت جبهه‌های حق و باطل می‌داند. تا جایی که می‌گوید عمار تو را جمعیت یاغی می‌کُشد. عمار، گوش به حرف معمار دین می‌کند. روز قبل از شهادت عمار، امیرالمؤمنین(ع) خطاب به او می‌گویند: «عمار، تو خوب برادر و رفیقی برای ما بودی، خدا تو را جزای خیر دهد.» عمار در جواب عرض می‌کند: «یا علی! بر مبنای بصیرتی که پیامبر به من دادند، از تو پیروی می‌کنم.» روزی پیامبر(ص) به من فرمودند: «عمار بعد از من فتنه‌ای در می‌گیرد در زمان فتنه با علی باش که او با حق است و حق با او.»معمار کبیر حکومت اسلامی، علی(ع) را همچون خورشید درخشان در بین یاران خود به عمار معرفی می‌کند تا بداند بعد از او نباید از جانشینش مفارقت کند و عمار عمل می‌کند، خواسته رهبرش را.
امتحان سخت عمار وقتی شروع می‌شود که با امتیاز شکنجه زمان حکومت کفار در مکه و امتیاز مقدم بودن در اسلام و خیلی امتیازهای دنیایی دیگر، همه علی را که به اصرار خلیفه کرده‌اند، ترک می‌کنند. جمل، راه می‌اندازند و صفین شروع می‌کنند. او که تبلیغ دین را از ابتدای دین وظیفه خود دانسته، شروع می‌کند به تبیین جایگاه امیرالمؤمنین(ع) و علی را به مردم می‌شناساند. می‌گوید که علی، قرآن ناطق است. او را پیروی کنید، ولی حیف که در نهمین روز از صفر در جنگ صفین این سردار سپاه اسلام شهید می‌شود. عمار شهیدانه می‌رود و عبرت تاریخ، ما را به عمار شدن فرا می‌خواند.
میرزای قمی 

این نوشته در تاریخ 21 آذر 1392 در روزنامه شهرآرا به چاپ رسیده است


نوشته شده در  چهارشنبه 94/12/19ساعت  3:20 عصر  توسط میرزا هادی قمی 
  نظرات دیگران()
عبرت تاريخ، ما را به عمار شدن فرا مي خواندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
پنجشنبه 25 تیر 1394

 دل خواست خدا خواست که یار تو شدم دیوانــــــه ای نـــرگسِ خمـــــار تو شدم پروانـــــه ای شمــــــعِ روزگـار تو شدم درمانــــــده ای عشق و بیقــرار تو شدم یعنـــی که به یک نــگه، شکار تو شدم ------------------------------------- تو موهبـــــتِ خــــــدای بــــی همتــایی تو واقعیـــــتِ عالمــــــــی از رویــــایی تو گلشـــــــنِ امیـــــــدی دلِ شیـــــدایی تو رمــــــــزِ هــــــزار نامه را معنایی خرسنــــدم از این که جان نثار تو شدم ------------------------------------- با حسن و جمالِ خویش محشـــــر داری در چـــــرخِ فلک تو نیــــک اختر داری از شــــرم و حیــــا و انس، جوهر داری هـــم خصلت و خویی نـــاز پرور داری دل بستــــــه ای عزت و وقـــار تو شدم ------------------------------------- در عاشقــــــی صاحبِ مقــــــامم کردی در عیشِ جهـــــان علی الـــدوامم کردی صـــــد تنگِ شراب را به جــامم کردی با بیـــــدل و سعـــــدی هم کلامم کردی من شهــــره ای عصر و یادگار تو شدم ------------------------------------- پیش تو چو جســم و جانی بی جان استم بر حســــن تــــو دیده، دیده حیران استم از مصــــرع ابـــــــروی تو دیوان استم بـــدون تو من نه بود و، ویـــــران استم صـــد بار شـــــکر که من نگار تو شدم ------------------------------------- آوازِ دلــــــــــم تــــــو را مکـــــــرم دارد اســـــــمِ تـــــــو کنــــــارِ اسم اعظم دارد هـــــــر جا نظـــــرم تــــو را مجسم دارد در وصـــفِ تو این زبـــــانِ من کم دارد از این سبب است خـــوار و زار تو شدم ------------------------------------- شبهــــا به رهــــی وصــــال تو غلطیدم از این دلِ خویش بــــــار هـــــا پرسیدم گاهــــی ز خوشی، گهی به غـم خندیدم فهمیــــــدم همین قـــــدر، نمی فهمیـــدم من در خـــــور ارج و اعتبــــار تو شدم ------------------------------------- تو اهل وفـــــــا و، هـــــــم رفاقت باشی تو کـــــان نیــــــکویی و شجاعت باشی تو معنی یی عشــــق را عبــارت باشی با عصمـــت و، عفت و، طهارت باشی شـــــکر است که زیـــــرِ اقتدار تو شدم ------------------------------------- محمود ز عشق و عاشقــــــی مجنــــونم گاهــــــی چــو نفس درون و، گه بیرونم ازفــــرصتِ لحظه هــــــای خود ممنونم هر چند فتــــــاده بیــــنِ خــــاک و خونم شــــادم ز خـــــــــزانِ خود، بهار تو شدم ------------------------------------- چهار شنبه 06 سرطان 1397 آفتابی که برابر میشود به 27 جون 2018 ترسایی ســــرودم احمد محمود امپراطور

دل خواست خدا خواست که یار تو شدم

دیوانــــــه ای نـــرگسِ خمـــــار تو شدم

پروانـــــه ای شمــــــعِ روزگـار تو شدم

درمانــــــده ای عشق و بیقــرار تو شدم

یعنـــی که به یک نــگه، شکار تو شدم
-------------------------------------

تو موهبـــــتِ خــــــدای بــــی همتــایی

تو واقعیـــــتِ عالمــــــــی از رویــــایی

تو گلشـــــــنِ امیـــــــدی دلِ شیـــــدایی

تو رمــــــــزِ هــــــزار نامه را معنایی

خرسنــــدم از این که جان نثار تو شدم
-------------------------------------

با حسن و جمالِ خویش محشـــــر داری

در چـــــرخِ فلک تو نیــــک اختر داری

از شــــرم و حیــــا و انس، جوهر داری

هـــم خصلت و خویی نـــاز پرور داری

دل بستــــــه ای عزت و وقـــار تو شدم
-------------------------------------

در عاشقــــــی صاحبِ مقــــــامم کردی

در عیشِ جهـــــان علی الـــدوامم کردی

صـــــد تنگِ شراب را به جــامم کردی

با بیـــــدل و سعـــــدی هم کلامم کردی

من شهــــره ای عصر و یادگار تو شدم
-------------------------------------

پیش تو چو جســم و جانی بی جان استم

بر حســــن تــــو دیده، دیده حیران استم

از مصــــرع ابـــــــروی تو دیوان استم

بـــدون تو من نه بود و، ویـــــران استم

صـــد بار شـــــکر که من نگار تو شدم
-------------------------------------

آوازِ دلــــــــــم تــــــو را مکـــــــرم دارد

اســـــــمِ تـــــــو کنــــــارِ اسم اعظم دارد

هـــــــر جا نظـــــرم تــــو را مجسم دارد

در وصـــفِ تو این زبـــــانِ من کم دارد

از این سبب است خـــوار و زار تو شدم
-------------------------------------

شبهــــا به رهــــی وصــــال تو غلطیدم

از این دلِ خویش بــــــار هـــــا پرسیدم

گاهــــی ز خوشی، گهی به غـم خندیدم

فهمیــــــدم همین قـــــدر، نمی فهمیـــدم

من در خـــــور ارج و اعتبــــار تو شدم
-------------------------------------

تو اهل وفـــــــا و، هـــــــم رفاقت باشی

تو کـــــان نیــــــکویی و شجاعت باشی

تو معنی یی عشــــق را عبــارت باشی

با عصمـــت و، عفت و، طهارت باشی

شـــــکر است که زیـــــرِ اقتدار تو شدم
-------------------------------------

محمود ز عشق و عاشقــــــی مجنــــونم

گاهــــــی چــو نفس درون و، گه بیرونم

ازفــــرصتِ لحظه هــــــای خود ممنونم

هر چند فتــــــاده بیــــنِ خــــاک و خونم

شــــادم ز خـــــــــزانِ خود، بهار تو شدم
-------------------------------------

چهار شنبه 06 سرطان 1397 آفتابی

که برابر میشود به 27 جون 2018 ترسایی

ســــرودم

احمد محمود امپراطور


دل خواست خدا خواست که يار تو شدمنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
زهره مقدمی
چهارشنبه 24 تیر 1394


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات